Ціни на м’ясо та молочні продукти в Туреччині стрімко зростають
Згідно з нещодавнім звітом USDA GAIN, минулого року ціни на м’ясо та молоко в Туреччині різко зросли через безліч факторів, серед яких недостатнє поголів’я великої рогатої худоби, високі витрати на виробництво, напівефективна державна політика та обмеження на імпорт м’яса та живих тварин.
У спробі зупинити зростання цін напередодні майбутніх ісламських свят та загальних виборів Міністерство сільського та лісового господарства (MinAF) неохоче ухвалило рішення імпортувати трохи яловичини та великої рогатої худоби. Однак очікується, що ці заходи не зможуть адекватно вирішити проблему дефіциту виробництва яловичини та молока та вплинуть на ціни.
Протягом останніх кількох років Туреччина боролася із рекордною інфляцією. Згідно з офіційними даними, незважаючи на зусилля уряду щодо боротьби зі зростанням цін, загальна інфляція у 2022 році зросла на 64 відсотки. Незалежні аналітичні центри вважають, що фактичний рівень інфляції, ймовірно, був удвічі вищим за цю цифру. Тим часом питання інфляції стає все більш політичним напередодні загальних виборів у травні 2023 року.
Оскільки ціни на продукти харчування становлять найбільшу частку загальної інфляції, в останні роки уряд вжив різних заходів для зниження цін на продукти харчування, у тому числі знизив податок на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування, обнулив імпортні мита на зерно, припинив експорт деяких сільськогосподарських продуктів і тимчасово дозволило імпорт яловичини та кормової худоби. Крім того, щоб утримати ціни на низькому рівні, уряд нібито чинив тиск на виробників худоби, щоб вони не підвищували закупівельних цін на тлі зростання собівартості. У відповідь фермери поскаржилися, що вони вже втрачають гроші через дуже низькі відпускні ціни, і звернулися до уряду за додатковою підтримкою.
Щоб уникнути значного підвищення цін на молоко та м’ясо перед загальними виборами та перед місяцем Рамадан Міністерство сільського та лісового господарства (MinAF) дозволило державній раді з м’яса та молока (ESK) втручатися у ринкові відносини шляхом імпорту 500 000 голів великої рогатої худоби та 85 00 яловичини цього року. Цей крок до імпорту великої рогатої худоби та яловичини трохи неортодоксальний, оскільки Туреччина зазвичай не заохочує ввезення великої рогатої худоби (за винятком племінних тварин) та яловичини. З точки зору Post, ці суми дуже малі, щоб серйозно вплинути на місцеві ціни на м’ясо.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом