Ціни на кукурудзу в Україні опускаються в очікуванні введення в ЄС обмежень на поставки з червня

Вже з 6 червня 2025 р. Євросоюз значно збільшить імпортні мита на українську агропродукцію, та припинить спеціальні торговельні пільги, які дозволяли безмитно постачати до ЄС більшість українських товарів. Найбільше будуть скорочені квоти на безмитні поставки кукурудзи – з 4,7 млн т до 650 тис т на рік.
Закупівельні експортні ціни на кукурудзу в Україні цього тижня знизились ще на 300–400 грн/т до 10600–10800 грн/т (або 227–230 $/т) із доставкою до портів Чорного моря і продовжать опускатися до рівня цін на фуражну пшеницю (біля 220 $/т).
Експорт кукурудзи з України продовжує уповільнюватися і за 14 днів травня було відвантажено лише 960 тис т порівняно з 1,89 млн т торік, а загалом у сезоні експортовано 19,5млн т (24,8 млн т за цей період торік).
Світові ціни на кукурудзу залишаються під тиском прогнозованого USDA у травневому звіті збільшення врожаю в Бразилії на 4 млн т до 130 (119 у 2023/24 МР) млн т, хоча місцеві аналітики оцінюють урожай у 134-135 млн т. Останні тендери свідчать, що покупці з південно-східної Азії придбали кукурудзу з поставкою у серпні за ціною 248-250 $/т C&F.
Липневі ф’ючерси в Чикаго за місяць впали на 9,4% до 176,4 $/т слідом за падінням цін на нафту, і навіть високий експортний попит не зміг їх підтримати.
На котирування тиснуть чутки про те, що законопроект про збільшення мандату на виробництво біопалива в США не буде підтриманий Адміністрацією та проголосований.
Експортні продажі кукурудзи зі США протягом 2-8 травня склали 1,68 млн т (з них 603 тис т до Південної Кореї). Це стало найбільшим показником останніх 20 тижнів та підтвердило, що дешева американська кукурудза закриє світовий попит до виходу на ринок бразильської кукурудзи у липні – серпні.
Китай 13 травня підписав протоколи, що дозволяють імпорт бразильського DDGS (Барда суха, яка є побічним корисним продуктом з виробництва біоетанолу) в найближчі місяці та ще більше посилять конкуренцію для американської кукурудзи та DDGS на китайському ринку.
Довгоочікувані та рясні опади продовжують поповнювати запаси вологи в Україні, що сприяє розвитку посівів, хоча температури залишаються нижчими за норму. Це зменшує побоювання щодо скорочення врожаю у новому сезоні.
Читайте також
Мільярдні втрати та невиконання контрактів: чим загрожують нові умови торгівлі з ЄС
Бразилія перетворює пасовища на ріллю щоб збільшити виробницво сої
Прогноз – 2025. Травень визначить майбутнє врожаю
Переробники залишаються основними покупцями пшениці старого врожаю
Рапс остается экономически привлекательным для выращивания в Германии
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом