Ціни на кукурудзу продовжують опускатися
Ціни на нафту та сільгосппродукцію опускаються на новинах про проведення переговорів між Україною та Росією, а також заяві Китаю про те, що він не підтримує російську агресію.
Financial Times оприлюднила 15 пунктів вимог для переговорів, серед яких припинення вогню, виведення російських військ з України в обмін на нейтральний статус та скорочення ЗСУ. Така новина призвела до зниження світових цін на нафту та сільгосптовари, хоча представники України повідомили, що це пропозиції російської сторони, тоді як позиція України залишається незмінною – повне звільнення захоплених з 2014 року територій та компенсація збитків.
Російська армія зазнала значних втрат, тому перейшла від відкритих боїв до масованих ракетно-бомбових ударів по містам України. Руйнуючи житлові будинки Росія посилює тиск на Зеленського та ставить його перед вибором – або загибель цивільного населення, або перемир’я на невигідних для України умовах.
Позитивним для світу сигналом стала заява Китаю про те, що він проти війни і підтримує Україну. Посол Китаю у США спростував чутки про те, що Китай знав про наміри Росії вторгнутися до України та просив відкласти це до завершення зимової Олімпіади. «Дозвольте відповідально сказати: твердження про те, що Китай знав про війну, погоджувався з нею або мовчазно підтримував її, є дезінформацією. Якби ми знали про неминучу кризу, то зробили б усе можливе, щоб її попередити».
Посол нагадав, що Китай є найбільшим торговельним партнером як Росії, так і України, а також основним світовим імпортером сирої нафти та природнього газу, тому також зазнає збитків від війни.
Травневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures вчора впали на 2% до 98 $/барель, а квітневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) – на 1,5% до 95 $/барель, втративши з понеділка 14% та 14,7% ціни. Проте сьогодні вони торгуються по 100 та 96,5 $/барель відповідно.
На ціни тисне збільшення запасів сирої нафти у США та заява Лівії до ОПЕК+ про збільшення видобутку. За даними асоціації ЕІА, запаси сирої нафти у США несподівано виросли на 4,35 млн барелів, хоча експерти очікували їх скорочення на 1,8 млн барелів. Кількість активних нафтових вишок за тиждень 5-11 березня виросла на 8 шт до дворічного максимуму – 527 шт.
Виробництво етанолу за тиждень зменшилося до 1,026 млн барелів/добу, а запаси виросли на 674 тис барелів до 25,945 млн барелів, що наближається до рекордного показника «ковідного» квітня 2020 року – 27 млн барелів.
Травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 4% до 287,4 $/т, а на чорноморську кукурудзу – лише на 1,55% до 365 $/т.
Експорт зерна з України майже паралізований, тому наразі продавці шукають можливості відвантажень кукурудзи через західні кордони. Ціни попиту поки складають 270-290 $/т DAP – кордон, проте запроваджене ліцензування експорту та закон про спрощене оподаткування на період воєнного часу поки не дозволяють трейдерам проводити закупівлі, тому вони намагаються максимально відвантажити наявні партії зерна з елеваторів.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом