Ціни на кукурудзу в Україні опускаються під тиском логістичних проблем в портах

кукуруза

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні продовжують опускатися, хоча закупівлі з боку Китаю дещо зупинили темпи падіння. Проте найближчим часом тиск фундаментальних чинників посилиться, і ринок знову піде вниз.

Минулого тижня ціни на кукурудзу навіть виросли на 50 грн/т до 7900-8000 грн/т, проте це було викликано зниженням курсу гривні, оскільки доларові ціни залишилися в портах на рівні 255-260 $/т.

Погіршення погодних умов на морі призвело до затримки подавання суден, тому в багатьох портах приймання кукурудзи зупинилося через відсутність вільних місткостей. Як наслідок, черги на вивантаження авто виросли до 3-5 днів, а трейдери знизили обсяги закупівель. Багато компаній зменшують торговельну активність напередодні свят, оскільки мають необхідні для закриття найближчих контрактів партії зерна.

Станом на 20 грудня Україна експортувала 8,5 млн т кукурудзи, що лише на 10% перевищує торішні темпи. Проте щоб вийти на прогнозовані на цей сезон 32,5 млн т, потрібно щотижня відвантажувати 900 тис т кукурудзи.

Темпи експорту кукурудзи з США покращились, але також поступаються прогнозним. За тиждень 10-16 грудня експорт кукурудзи виріс до 1 млн т, з яких лише 20% були відправлені до Китаю (34% тиждень тому). З початку сезону експортовано 11,31 млн т кукурудзи, що на 12% поступається рекордним темпам 2020/21 МР.

У другій половині сезону основним потенційним покупцем кукурудзи для України та США залишається Китай, проте в листопаді він зменшив імпорт кукурудзи у порівнянні з минулим роком на 36% до 790 тис т (з яких 720 тис т придбав у США), а загалом у 2021 році придбав 27,02 млн т кукурудзи.

Березневі ф’ючерси на американську кукурудзу на біржі в Чикаго вчора впали на 0,88 $/т до 232,7 $/т, хоча й залишаються з липня на високому рівні. Проте найближчим часом падіння цін на нафту, рослинні олії та сою посилить тиск на котирування.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу за тиждень виросли на 3,75 $/т до 274 $/т на тлі обмеження Росією експорту зерна на період 15 лютого – 1 липня на рівні 11 млн т, зокрема пшениці – 8 млн т, що зменшує потенціал експорту ячменю та кукурудзи до 3 млн т.

Березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на біржі в Парижі за тиждень впали на 4 €/т до 240,25 €/т або 271 $/т, що посилює тиск на котирування чорноморської кукурудзи.

З початку сезону ЄС імпортував 5,9 млн т кукурудзи, що на 31% поступається торішнім темпам, при цьому 2 млн т були поставлені з України та 2,9 млн т з Бразилії.

Зниження нафтових котирувань на 10% за місяць, а також цін на рослинні олії, сою та соняшник призведе до падіння цін на шрот, яким виробники кормів почнуть заміщати дорогу кукурудзу, тому й на неї попит скоротиться.

GrainTrade

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!