Чим приваблює українських аграріїв коріандр?

Цього року багато аграріїв роблять ставку на врожайність нішевих культур. Зокрема, Південь йде у льон, гірчицю та коріандр. Захід — у гірчицю, гречку та горох. Центр та Північний Схід — в гірчицю, льон, гречку, коріандр.
Чим приваблює українських аграріїв коріандр розповіли колеги з Latifundist.com в матеріалі «A.G.R. Group та ПАЕК йдуть в коріандр: наскільки рентабельною є культура, куди збути насіння і які вимоги до якості».
Основними експортерами коріандру на світовому ринку є Болгарія, Італія, Україна. А ось імпортерами — Індія, Індонезія, Шрі-Ланка. Останніми роками також зріс попит з боку ринків Європи, але ці ринки цікавить вищий ступінь очищення — чистота понад 99%, битих трохи більше 2%.
На ринках ЄС цьогоріч український коріандр коштує $1,2 тис. за тонну, в Індії — $795. За словами директорки з управління «СЛ КОММОДИТИС» Олени Зіновкіної, були роки, коли ціна сягала $2 тис. за тонну.
З огляду на це, в холдингу A.G.R. Group цьогоріч відмовилися від північноамериканської сівозміни, яку практикували понад 10 років і замість кукурудзи посіяли соняшник та нішеві культури. Зокрема, під коріандр відвели понад 400 га в Полтавській області.
«Навряд чи питання з експортом та логістикою буде вирішене в найближчому майбутньому. Тому ми вирішили вирощувати ті культури, на які збільшення вартості логістики впливає найменше… Думаю, що розвиток та подальше впровадження саме цього напрямку збільшить можливості нашого експортного потенціалу і зменшить конкурентне навантаження на основні культури — соняшник та сою», — пояснив Ігор Шестопалов, голова правління A.G.R. Group.
Взагалі до повномасштабного вторгнення Україна входила в число найбільших світових виробників та експортерів коріандру. Традиційно ми експортували 7-10 тис. т насіння.
Найбільше насіння коріандру експортували у 2016 році — майже 20 тис. т і посіли четверте місце у рейтингу найбільших світових експортерів. Та потім повернулися до звичних для України показників, бо і виробництво почало зменшуватися.
Як пояснив головний агроном A.G.R. Group Іван Войко, на сьогодні в Україні зареєстрований один універсальний сорт насіння коріандру — Оксаніт Кіровоградського інституту агропромислового виробництва УААН. Всі інші сорти коріандру належали державним інститутам, які працювали в Криму. Зараз їх в реєстрі немає.
Вегетаційний період коріандру 80-120 днів, тож збір врожаю в агрохолдингах планують в другій декаді серпня.
Врожайність коріандру, в залежності від кліматичних умов певного року, в середньому складає 2-2,5 т/га. Хоча на Миколаївщині навіть без зрошення урожайність минулого року в деяких господарствах складала 1,2-1,5 т/га.
Оскільки коріандр — пряна рослина, насичена ефірною олією зі стійким ароматом, то її зберігання в складах з іншими культурами не рекомендовано. Через насичений аромат може зіпсуватись інший товар. Так само не рекомендується використовувати одні й ті ж прилади для очистки чи сушіння насіння.
В A.G.R. Group планують зберігати коріандр в зернових рукавах.
Читайте також
Китайський ринок високоолеїнової соняшникової олії переживає спад через незаконне ...
Вітаємо переможців розіграшу цінних призів під час конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV!
Світові ринки зерна реагують на скорочення імпорту пшениці Китаєм
З 1 травня заправки почнуть додавати до бензину біоетанол
Верховний суд Бразилії дозволив скасувати «соєвий мораторій» у лісах Амазонії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом