Чорна скринька Китаю: правда про китайський урожай зерна та імпорт
Китай повідомляє про великий урожай пшениці. Водночас імпорт стрімко зростає, а ціни на пшеницю залишаються дуже високими. Масові опади під час збору врожаю, очевидно, призвели до дуже високих втрат якості. Це має наслідки для світового ринку.
Китай повідомляє про майже рекордний врожай пшениці. Найважливіші регіони вирощування постраждали від проливних дощів перед жнивами. Але провінційні уряди, очевидно, повідомляють про обсяги врожаю, які від них очікуються – або які вказує план.
Але кількість нічого не говорить про якість і, отже, про потребу в імпорті. І це було чітко помітно в останні кілька тижнів. Китай також нещодавно купив велику кількість пшениці та ячменю в Європі, тобто у Франції. Китай дедалі більше стає головним гравцем у світовій торгівлі пшеницею – він, ймовірно, стане найбільшим міжнародним імпортером пшениці в 2023/24 маркетинговому році, вважають аналітики.
Найважливішими постачальниками поки що є Австралія та Франція. Минулого року також рекордний урожай і хороша якість врожаю на диво не призвели до зниження цін на пшеницю, які були дуже високими за міжнародними стандартами.
Ціна пшениці з останнього врожаю становила $435 (3000 юанів) за тонну в червні 2022 року і зросла до понад $464 (3200 юанів) за тонну на початку 2023 року, повідомляє офіс USDA в Пекіні.
У той же час ціни на пшеницю більш ніж на 43 долари вищі, ніж на кукурудзу, витісняючи пшеницю з кормових раціонів. Однак у першій половині 2023 року внутрішні ціни на пшеницю знову впали на 79 доларів США (550 юанів) за тонну.
Якість пшениці: схожість, утворення плісняви
Наприкінці травня в провінції Хенань, провінції з найбільшим виробництвом пшениці в Китаї (чверть усієї пшениці), протягом шести днів йшли сильні дощі .
Так званий “ледачий дощ” став найсильнішим за останні десять років, повідомляє пекінський офіс Міністерства сільського господарства США (USDA). Це призвело до перезволоження, проростання пшениці, плісняви та цвілі. Вологий і затоплений ґрунт перешкоджав збору врожаю, а відсутність сушильних приміщень і обладнання обмежувало заходи щодо відновлення після дощів.
Згідно з аналізом Міністерства сільського господарства США, дощі наприкінці травня та на початку червня вплинули на понад 30 відсотків нового врожаю пшениці в інших великих провінціях Китаю, що призвело до безпрецедентно високого відсотка пророщеної пшениці.
При зборі врожаю в районах на південь від Хуанхе рівень схожості становив понад 50 відсотків. Через великий обсяг неякісної пшениці зростає потреба в імпорті якісної пшениці для виробництва харчових продуктів.
Крім того, Міністерство сільського господарства США очікує, що кукурудза буде замінюватися пшеницею в кормових раціонах.
Імпортний попит більший, ніж заявлено
У жовтні USDA оцінило імпорт пшениці в 2023/24 маркетинговому році в «лише» 11 мільйонів тонн, майже на 2 мільйони тонн менше ніж у попередньому році. Зараз більшість аналітиків припускають, що вимоги до імпорту будуть значно вищими. І поточні закупівлі теж це підтверджують.
Імпорт пшениці Китайською Народною Республікою у 2022/23 фінансовому році склав майже 14 мільйонів тонн, що значно перевищило урядову тарифну квоту (TRQ) у 9,636 мільйона тонн, яка є частиною зобов’язань країни щодо вступу до Світової організації торгівлі.
Понад 40 відсотків імпортованої пшениці останнім часом надходить з Австралії. Іншим важливим постачальником пшениці є Франція (також ячменю). Німеччині досі заборонено здійснювати поставки, оскільки, на відміну від Франції, з Німеччиною немає двосторонніх і фітосанітарних угод та контрактів.
Більшість імпортованої пшениці має високу якість і призначена для виробництва борошна, і лише невеликий відсоток йде на комбікормові заводи.
Половина світових запасів у Китаї
Китай має найбільші запаси пшениці у світі. Ніхто точно не знає, скільки це. Минулого року Міністерство сільського господарства США оцінювало кількість у 139 мільйонів тонн — це було б трохи більше половини! світових запасів пшениці.
Але аналітики очікують, що цього року запаси пшениці скоротяться на 6 мільйонів тонн. Це пояснюється, в тому числі, високими внутрішніми цінами на пшеницю.
І до питання тривалого високого споживання. Багато спостерігачів підозрюють, що влада намагатиметься поповнити державні запаси якомога швидше, оскільки надійні поставки зерна залишаються головним пріоритетом. З цієї причини влада КНР призупинила аукціони з продажу пшениці на 2022/23 фінансовий рік наприкінці квітня, на місяць раніше, ніж у попередньому році.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
УЗ незабаром представить концепцію зміни тарифів на перевезення вантажів
Скасування Китаєм податкових пільг на експорт UCO пальмової олії стимулюватиме вну...
Зеленський підписав “невідкладний” закон про підвищення податків
У третьому кварталі попит на землю зріс і за кількістю угод, і за розмірами ділянок
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом