Через війну споживання добрив в Україні впало на 50 – 70%
В Україні через розв’язану рф повномасштабну війну споживання азотних і калійних добрив впало на 50 – 70%. Відповідні розрахунки навели в німецькому Інституті сільськогосподарського розвитку в країнах з перехідною економікою.
Ціни на імпортні азотні добрива значно збільшилися через подорожчання природного газу та девальвацію української гривні. Вплив нижчої інтенсивності ресурсів на врожайність аграрного господарства відбувся по всій країні.
На південному сході України низька врожайність часто пояснюється частими посухами. Частково втрата врожаю зумовлена несприятливими погодними умовами для більшості культур: холодною весною, літньою посухою на півдні та дощовою осінню, яка завадила та затримала збір урожаю.
З цих причин найбільше падіння врожайності зафіксовано не в областях, які найбільше постраждали від війни, а в південно-західній частині країни, де несприятливі погодні умови були більш вираженими.
Деякі ріллі в Донецькій і Луганській областях на сході України вже були занедбані після початку військових дій у 2014 році, значні додаткові ріллі залишилися необробленими після широкомасштабного вторгнення в 2022 році, особливо в Запорізькій і західній частині Донецької області.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом