Частка збиткових агропідприємств зросла удвічі

Джерело:  AgroPortal.ua
гривні

Українська економіка за підсумками 2022 року отримала 240,4 млрд грн збитків, тоді як чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками 2022 року склав 87,1 млрд грн.

Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Як зазначив директор інституту, академік НААН Юрій Лупенко, це найвищий за фізичними обсягами показник серед усіх видів економічної діяльності, хоча у 2,7 раза менший проти рекордного рівня 2021 року.

«Галузь стала однією з чотирьох, що зберегли позитивний фінансовий результат в умовах повномасштабного вторгнення рф на територію України. Вона забезпечила найвищу рентабельність операційної (20,3%) та всієї (13,6%) діяльності в умовах війни та безпрецедентних перешкод щодо реалізації і (особливо) експорту продукції», — зауважив науковець.

Безумовно, галузь зазнала відчутних втрат у результаті військової агресії. Однак 78,4% її підприємств змогли забезпечити позитивний фінансовий результат, наголосив він. І хоча частка збиткових агропідприємств зросла з 11,7% у 2021 році до 21,6% торік, вона є найменшою серед усіх видів економічної діяльності.

«В умовах суттєвого скорочення обсягів виробництва та позитивних очікувань обсягів урожаю 2023 року це дає підстави сподіватися на відновлення довоєнних темпів зростання галузі, забезпечення її стабільності в умовах кардинальних змін, спричинених війною. Водночас висока залежність від експорту продукції вимагає радикальних заходів щодо розширення можливостей реалізації продукції сільського господарства, особливо з високим вмістом доданої вартості», — підсумував Юрій Лупенко.

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!