Частка аграрної та харчової продукції в експорті України падає

Джерело:  AgroPortal.ua
экспорт

Експорт товарів з України у першому кварталі скоротився на 6,7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Обсяг експорту склав $9,93 млрд проти $10,64 млрд у першому кварталі 2024 року, водночас імпорт зріс на 14,9%, сягнувши $18,45 млрд, повідомляє «Дія.Бізнес».

Зазначається, що ключовою тенденцією першого кварталу стало переформатування структури експорту.

Аграрна та харчова продукція зазнала найбільших втрат — її частка зменшилася з 60,7% ($6,46 млрд) у 1 кварталі 2024 року до 58% ($5,76 млрд), тобто на -2,7% у 1 кварталі 2025 року. Частка зернових склала 22,6% ($2,24 млрд) від усього експорту, що є нижчим на 2,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Рік тому цей показник складав 25% ($2,66 млрд).

Попри загальне скорочення експорту готових харчових продуктів на 4%, справжнім проривом стало зростання експорту окремих товарів: алкогольних і безалкогольних напоїв на рекордні +72,5% за перший квартал 2025 року, до $96,6 млн. Ця категорія демонструвала стабільне зростання впродовж усього кварталу. Серед лідерів зростання в цій категорії опинилися пиво (+35,7%) та вино (+26,3%). Серед інших харчових продуктів лідерами за зростанням стали шоколад (+34,7%), хлібобулочні кондитерські вироби (+29,7%) та морозиво (+47,4%).

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!