Бразильський суд зупиняє дію закону про скорочення податкових пільг для компаній, які вирощують сою

Суддя вищого суду Бразилії у четвер призупинив дію закону найбільшого штату країни з виробництва сої, який скасовував податкові пільги для компаній, які погодилися не закуповувати сою у знеліснених районах тропічних лісів Амазонки, повідомляє Рейтер.
Суддя Флавіо Діно припинив дію закону в західному штаті Мату-Гросу з 1 січня до ухвалення судом остаточного рішення.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО
Бразилія є найбільшим у світі виробником та експортером сої, а штат Мату-Гросу займає перше місце з її виробництва.
Угода про “мораторію на вирощування амазонської сої”, яка отримала високу оцінку вчених і захисників природи, була добровільно підписана світовими сировинними гігантами в середині 2000-х років, які зобов’язалися припинити закуповувати сою на фермах у тропічних лісах, які були вирубані.
Згідно з бразильськими законами про лісове господарство, землевласники на Амазонці можуть розчистити до 20% своєї території. Але на початку 2000-х років сплеск вирубки лісів викликав заклики до дії з боку компаній, які побоювалися більшої заборони.
КЛЮЧОВІ ЦИТАТИ
Діно написав, що закон штату “мабуть, порушує принцип вільного підприємництва”, оскільки створює нерівні умови для компаній, які добровільно вирішують приєднатися до угоди.
Він також сказав, що закон “має ознаки зловживання цілями, оскільки використовує податкові правила як інструмент покарання”.
ВІДПОВІДНІ ЗАХОДИ
Губернатор штату Мату-Гросу Мауро Мендес заявив, що подасть апеляцію на це рішення у відеоролику, опублікованому в четвер у його акаунтах у соціальних мережах.
Він сказав, що, якщо апеляцію не буде вжито, буде вжито додаткових заходів.
“Ми не можемо погодитися з тим, що компанії, національні чи іноземні, приїжджають до Бразилії та висувають вимоги, яких немає у бразильському законодавстві”, – сказав він.
ДОДАТКОВИЙ КОНТЕКСТ
Раніше цього місяця соєве фермерське лобі Aprosoja-MT, що базується в штаті Мату-Гросу, офіційно звернулося до бразильського наглядового органу CADE з проханням скасувати мораторій, заявивши, що це сприяє створенню “закупівельного картелю” і завдає шкоди фермерам, які суворо дотримуються лісового кодексу південноамериканської країни.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом