Бізнес пропонує збільшити експорт за рахунок спільних митних пропусків
Компанія «НІБУЛОН» з перших днів війни в Україні надавала рішення центральним органам влади, які формують політику щодо покращення логістики. Спочатку вийшли з ініціативою щодо відміни дозволів на міжнародні перевезення стосовно Польщі, Румунії, Словаччини. Дана ініціатива була реалізована впродовж місяця.
Про це розповів заступник генерального директора із взаємодії з органами влади «НІБУЛОН» Михайло Різак під час онлайн-конференції «Ефективний елеватор в період воєнного стану».
«Наприкінці березня ми підняли інше питання — щодо збільшення пропускної спроможності за рахунок організації спільних митних пропусків. Цей кейс діяв близько 25 років тому і був на початку 90-х загальноприйнятою практикою», — розповідає Михайло Різак.
За його словами, спільні митні пропуски дадуть кращу пропускну спроможність як залізничним перевезенням, так і автотранспортом, оскільки не буде потреби затримки поїздів для митного і прикордонного контролю на двох станціях у кожній із країн.
«Ми сьогодні спостерігаємо, що вже досягнутий максимум у перевезеннях за всіма видами транспорту. Пропускна спроможність експорту становить 1,5-1,6 млн т. При наявних обсягах з урахуванням внутрішнього споживання і формування продовольчих запасів ще повинно бути експортовано близько 20 млн т»
Він додає, що вже за два місяці Україна почне збирати новий врожай. При цьому потужність елеваторів складає 55 млн т одночасного зберігання. «Фактично не буде де зберігати зерно, якщо в терміновому порядку не вирішити питання розблокування портів. Це єдине рішення для налагодження необхідних обсягів експорту і формування політики щодо продовольчої безпеки у світі», — впевнений Михайло Різак.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Україна підтримує імпорт часнику, проте з’явився й експорт
Китай переходить на дешевшу бразильську сою перед інавгурацією Трампа
У литовському порті працюватиме система для боротьби з викраденням українського зерна
ЄС перегляне правила щодо пальмової олії після рішення СОТ на користь Індонезії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом