Більше половини виробленого обсягу біодизеля в Німеччині припадає на ріпакову олію

Джерело:  OleoScope

Німеччина є найбільшим виробником біодизеля у Європі. Згідно з останніми даними Асоціації німецької біопаливної промисловості (VDB), у 2024 календарному році в Німеччині було вироблено загалом близько 3,6 млн. тонн біодизеля. У річному обчисленні це відповідає зростанню на 100 тисяч тонн.

Більше половини виробленого обсягу сировини посідає ріпак. У 2024 році частка біодизеля з ріпакової олії склала близько 53,1%. На другому місці знаходяться відпрацьовані кулінарні олії з часткою 24,1%, за ними слідує соя з часткою 15%. Тварини жири враховуються як сировина при виробництві біопалива в Німеччині лише з 2021 року і нині становлять лише 2%. Навпаки, пальмова олія більше не відіграє ролі у виробництві біодизеля, оскільки біодизель або HVO, вироблені з тропічної олії, з 2023 року більше не враховуватимуться при розрахунку квоти на викиди парникових газів.

Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP) повідомляє, що у 2024 році в цій країні було перероблено на біодизель близько 1,45 млн тонн рапсової олії. За розрахунками спілки, цей обсяг олії приблизно відповідає врожаю ріпаку 2024 року. Таким чином німецька біодизельна промисловість є найважливішим споживачем вітчизняного ріпаку.

Попит на ріпакову олію для виробництва палива також забезпечує виробництво близько 2,2 млн тонн ріпакового шроту, який на сьогоднішній день є найважливішим джерелом білка без ГМО в кормах для худоби. Цей симбіоз є яскравим прикладом мережевої біоекономіки з ринковим потенціалом, оскільки ріпакова олія та метилові ефіри можуть зіграти роль у хімічній промисловості в майбутньому.

Раніше стало відомо, що світове виробництво біодизеля та гідроочищеної рослинної олії цього року скоротиться, оскільки рентабельність сектора суттєво знизилася. Як зазначають аналітики, ціновий розрив між вартістю олій стане ключовим фактором, який призведе до скорочення використання та виробництва біодизелю у багатьох країнах.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!