Багато птахофабрик яєчного напряму працюють на мінімумі
Сьогодні багато птахофабрик яєчного напряму виробництва скоротили поголів’я, не саджають ремонтний молодняк, працюють на мінімумі, бо збитки колосальні. Вони не знають, що робити далі, просто чекають.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів начальник відділу продажів ТОВ «Інкуба» Євген Хайлов.
За його словами, від початку війни поголів’я курей-несучок в Україні на кінець квітня скоротилося щонайменше на 40%.
«Це якщо говорити про кількість птиці у тих підприємств, які ще працюють і не постраждали через бойові дії, – уточнив Євген Хайлов. – Бо, до прикладу, Чорнобаївська птахофабрика втратила через війну велику кількість птиці, та попри це її пташники майже неушкоджені. Є зруйновані, а також частково пошкоджені господарства у Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Полтавській і Донецькій областях. Я знаю принаймні 6 таких підприємств. Повністю або частково знищені господарства у Оріхівському, Гуляйпільських районах Запорізької області. Там постраждали птахофабрики, що у середньому мали близько 400-800 тис. голів птиці кожна».
Сьогодні повноцінно здійснюють посадку птиці тільки господарства у Західної України, зазначив експерт. Зараз вони відновили постачання курчат із-за кордону, головним чином зі Словаччини, Польщі, Угорщини. У центральній і східній частинах України саджати курчат у повному обсязі поки що ніхто не наважується.
У перші тижні війни все вироблене яйце надходило на внутрішній ринок. Ситуація на ринку суттєво покращилася після відновлення експорту.
«Птахогосподарства Західної й Центральної Україні вже експортують куряче яйце, – зазначив Євген Хайлов. – Сьогодні поставки відбуваються через Польщу та Румунію. Але поки що це далеко не ті обсяги, що були до війни».
Нагадаємо, на внутрішньому попиті на куряче яйце позначилося те, що багато людей активного віку та споживання виїхало за межі України.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом