Австралія очікує третій рекордний врожай озимих культур
Згідно зі звітом Rabobank Group, австралійські фермери готові до потенційного «хет-трику», коли мова заходить про збирання врожаю поточного сезону: посіви озимих можуть дати рекордний врожай, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Очікується, що посівні площі досягнуть історичного максимуму в 23,8 млн гектарів, причому виробники особливо оптимістично налаштовані щодо перспектив ріпаку, де посіви зросли більш ніж на 20% порівняно з 2021 роком. Очікується зростання посівних площ пшениці на 1,4%.
Оскільки фермери посилюють посівні роботи по всій країні, сприятливі сезонні умови покращують перспективи виробництва, а Австралія збирається зібрати ще один «вищий за середній» врожай зернових – третій поспіль, повідомляє Rabobank Group.
Хоча ще один рекордний врожай з Австралії не потрапить на світові ринки протягом багатьох місяців, перспектива збільшення поставок має запропонувати деяке полегшення для світу, позбавленого пшениці, після того, як війна в Україні скоротила експорт з Чорноморського регіону. Екстремальна погода в інших основних регіонах виробництва лише посилила побоювання щодо дефіциту, а ф’ючерси на пшеницю в Чикаго з початку року зросли майже на 50%.
Очікування щодо експортної програми Австралії великі. Rabobank Group оцінює поставки пшениці в сезоні 2022/23 на рівні 26 млн тонн із «сильними експортними показниками в Південно-Східну Азію», – повідомили в Rabobank Group.
Але поки що рано говорити, чи призведе розширення посівів до ще одного року рекордного виробництва.
Оцінки виробництва на сезон 2022/23 включають:
- Пшениці 32,5 млн тонн, що на 10% менше, ніж у 2021 році;
- Ячменю 11 млн тонн, зниження на 18%;
- Ріпаку 5,8 млн тонн, зниження на 9%.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом