Аргентинські фермери надають перевагу кукурудзі над соєю через податки та низькі ціни

Фермери Аргентини, одного з провідних світових постачальників зерна, у сезоні 2025/26 віддаватимуть перевагу кукурудзі над соєю через вищі експортні податки на сою та низькі ціни, повідомив Ніколас Піно, президент аграрної асоціації SRA, в інтерв’ю Reuters. Аргентина є найбільшим світовим експортером переробленої соєвої олії та шроту, а також займає третє місце з експорту кукурудзи, що робить її виробничі показники важливими для глобальних ринків. Посівна кампанія для кукурудзи та сої розпочнеться у вересні.
Піно зазначив, що вищі ціни на кукурудзу та нижчі внутрішні податки порівняно з соєю є ключовими факторами для фермерів під час планування посівів. Експортні мита на сою зросли до 33% для соєвих бобів і до 31% для соєвої олії та шроту після завершення тимчасового зниження ставок цього місяця, тоді як на кукурудзу податок становить лише 12%. За його словами, попри сприятливі погодні прогнози, виробництво сої може перевищити очікувані 50 мільйонів тонн цього сезону, а кукурудзи — 49 мільйонів тонн, але баланс схилятиметься на користь кукурудзи.
Глобальні ціни на сою та кукурудзу залишаються низькими, що посилює увагу до податкового навантаження та маржі прибутку. Піно підкреслив, що при світовій ціні на сою близько 370 доларів за тонну та високих податках фермери, особливо ті, що орендують землі (понад 60% від загальної кількості), стикаються з ризиком банкрутства. Він закликав уряд президента Хав’єра Мілея, який підтримує бізнес, знизити експортні податки до нуля, щоб підвищити конкурентоспроможність, адже високі податки порівняно з сусідньою Бразилією роками стримують розвиток аграрного сектору.
Загальне виробництво зернових в Аргентині у сезоні 2024/25, за даними зернової біржі Росаріо, очікується на рівні 136 мільйонів тонн. Піно висловив оптимізм щодо намірів уряду знизити податки, але наголосив, що фермери відчувають брак часу для реалізації цих змін. «Для нас, фермерів, іноді здається, що час спливає», — додав він, підкреслюючи необхідність швидких реформ для забезпечення сталого розвитку галузі.
Піно також зазначив, що високі податки та низькі світові ціни створюють додатковий тиск на аграріїв, які орендують землі, що може призвести до скорочення посівних площ під сою. Водночас зростання інтересу до кукурудзи може допомогти фермерам диверсифікувати доходи, але без зниження податкового навантаження аграрний сектор Аргентини ризикує залишитися в стагнації, втрачаючи конкурентні позиції на глобальному ринку.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
За шість місяців 2025 року залізницею перевезено 14,7 млн т зернових
Туніс придбав 50 тис. тонн кукурудзи на тендері
Майже 54% аграріїв використовують насіння української селекції, – опитування
Зростання площ олійного льону знижує ціни на світовому ринку
Затверджено мінімальні ціни експорту агропродукції на липень
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом