Агросектор Харківщини потребує особливої стратегії розвитку
Без державної підтримки стратегічного агропромислового сектору Харківщини в області може статися глобальний провал. Потрібна особлива стратегія розвитку АПК.
Про це в інтерв’ю виданню “Думка” заявив експерт агропромислового сектору, директор сільгосппідприємства “Альфа” Євген Іванов.
За його словами, стратегія розвитку агропромислового сектору по Харківській області має “дуже відрізнятися від стратегії в інших областях, особливо в областях, які не були в зоні окупації чи в зоні військових дій”.
“У нас має бути окремий підхід. У чому він полягає? Перший блок – це підтримка у виді грантів та банківських кредитів, дотацій від держави малому і середньому бізнесу. Увесь бізнес, особливо який розташований в області, а не в місті, постраждав і потребує якомога швидшої підтримки. Якщо ми в поточному році цього не зробимо, то в наступному буде глобальний провал, і не тільки в агропромисловій галузі”, – заявив експерт.
Другий блок, вважає Євген Іванов, – це “робота з деокупованими районами, із районами, що межували із зонами окупації. Там якомога швидше потрібно відновлювати інфраструктуру та життєдіяльність у цілому. Починати треба з інфраструктури: це світло, опалення, зв’язок, пошта, лікарні, поліція, залізниця. Коли ця інфраструктурна база працює, люди розуміють, що вони можуть повернутися і можуть жити. Тому зараз пріоритет – відновлення інфраструктури”.
“Я би пропонував одним із пунктів стратегії залучати не просто інвестиції в Харківську область, а дольове та пайове виробництво з іноземними партнерами, які заходять у бізнес і стають співвласниками. У нас є люди, у нас є кадри, інфраструктура, база, а в інвестора є гроші та, можливо, сучасні ідеї. Це поєднується і на дольових ролях виконується та працює. Я би це вписував у стратегію розвитку Харківського регіону”, – заявив експерт.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення рф Євген Іванов прогнозував, що окупацію аграрних районів Харківщини, а також внаслідок ударів по цивільній інфраструктурі Харківщина може втратити до третини врожаю, що відобразиться на аграрному секторі усієї країни.
Втім, уже в травні, коли російських окупантів відсунули від Харкова, експерт констатував відновлення та продовження роботи частини агропідприємств області.
Також він наголошував, що для збереження ключового для Харківщини агросектору, потрібен діалог уряду з банками. За його словами, проблему з кредитами для підприємств АПК може вирішити лише діалог представників банківського сектору, уряду з аграріями.
“Держава має виступити партнером сільгоспвиробників. Не можна допустити загибелі сільськогосподарського виробництва на Харківщині”, – підсумував він.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом