Аграрії озвучили виручку з гектара капусти

Джерело:  AgroTimes
капуста

З одного гектару капусти цього року Дніпропетровські фермери виручають 1,2 млн грн. Проте є значні витрати на полив, засоби захисту, сховища тощо. До того ж цей овоч є найбільш спекулятивним і перевиробництво навіть 5-10% різко обвалює ціну.

Про це йдеться у репортажі на YouTube-каналі Aggeek Money.

За словами Віталія Расіцького, агронома ФГ «Медок», що в селі Шевченківка на Дніпропетровщині вирощує 210 га капусти, цього року капусту гуртом продають по 17,5 грн/кг. Проте й витрати значні: плата за воду, зрошувальні машини, пестициди на мінімум 10 обробок на сезон на пізньостиглих сортах.

В овочівництві зазвичай один з чотрирьох років буває прибутковий, інші – з нульовою або мінусовою рентабельністю.

Аграрій каже, що ринок капусти завжди був непередбачуваний. А цього року він хвилеподібний і хаотичний: різкий дефіцит змінюється різким профіцитом. Виробник то отримує купу дзвінків закупівельників, то жодного дзвінка за день.

Андрій Романів, керівник ТОВ «Раст-Агро», що в селі Лобойківка на Дніпропетровщині вважає, що ринок капусти – найбільш спекулятивний з овочів. Адже ця продукція незручна у зберіганні, не експортується. На ринку періодично з’являються нові гравці, що хочуть швидко заробити. А перевиробництво на 5-10% обвалює ціну до збиткової.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox