Аграрії цьогоріч покладають велику надію на кукурудзу: через хороші ціни й необхідність пересіву площ після приморозків — думка

«Специфіка поточного агросезону створила досить ризикову ситуацію для культур з боку бур’янової рослинності. Не є винятком і кукурудза, адже вона має тривалий гербокритичний період і є чутливою до конкуренції за світло, вологу, простір та елементи живлення аж до формування 10 листка. В цей час відбувається закладання кількості качанів, кількості рядків та зерен у них, словом, безпосередньо формування майбутньої врожайності», — говорить Мигловець.
За його словами, додаткову загрозу становлять окремі шкідники і хвороби, для яких бур’яни є резерватором, а також алелопатичний тиск на культуру з боку бур’янів. Тому для контролю сегетальної рослинності важливо обрати гербіцид широкого спектра дії, здатний справитися як зі злаковими, так і з дводольними бур’янами, із додатковою ґрунтовою активністю.
В умовах агросезону — 2025 Мигловець рекомендує застосувати післясходовий гербіцид Міладар Дуо (мезотріон, 100 г/л + нікосульфурон, 45 г/л). Мезотріон у його складі блокує дію рослинних ферментів, які беруть участь у синтезі каротиноїдів; каротиноїди розширюють спектр поглинання хлорофілу до інфрачервоного, тому бур’яни припиняють фотосинтез, втрачають зелений колір і гинуть. Нікосульфурон припиняє поділ клітин шляхом блокування процесів, які відповідають за біосинтез основних амінокислот.
Важливо, що Міладар Дуо має широке «технологічне вікно» застосування — 3-8 (10) листків кукурудзи, що дозволяє ефективно знищувати бур’яни навіть на пізніх фазах росту культури. При цьому він є толерантним до культури і не проявляє фітотоксичності щодо рослин кукурудзи.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом