З’явилися світлини амаранту, посіяного комбайном

Господарство «Регіон», поля якого розташовані в Софіївському районі Дніпропетровської області, на початку липня провело експеримент – посіяли амарант сорту Ультра комбайном. Наразі демонструють стан культури.
Про це розповідає голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда на своїй Фейсбук-сторінці.
Як сіяли амарант за допомогою комбайну
На двох полях площею 30 та 35 га збирали ячмінь (попередник – соняшник). На одному полі норма висіву 1,7 кг/га, на іншому – 1,9 кг/га. Відповідно, 1,7 та 1,9 млн насінин амаранту сорту Ультра на 1 га.
Після висіву пройдуть агрегатом з турбодисками на глибину до 4 см, щоб заглибити насіння в сухий ґрунт і знищити багаторічні бур’яни, яких небагато.
«Кількість падалиці ячменю мізерна, за що окрема подяка комбайнеру, фермеру, ноутіллеру Василю Івановічу Гаркуші. В цьому році це вже друге господарство після СФГ «АНАСТАСІЯ» Андрія Петровича Усова, яке обрало такий спосіб висіву амаранту. Андрій Петрович посіяв 70 га напередодні. Насіння так і залишиться на поверхні, чекатиме опадів, щоб прорости», – зазначає Олександр Дуда.
Такий простий і ефективний спосіб висіву має наступний принцип дії: висіваюча котушка, вісім насіннєпроводів і розкидачів дозволяють рівномірно розподілити насіння на ширину жниварки – 6 м.
Читайте також
Сергій Феофілов, УкрАгроКонсалт, виступить на GLOBAL GRAIN MENA
Чотири роки ринку землі: продано понад 830 тис. га, ціни сягнули рекорду
Ф’ючерси на сою ростуть на CBOT слідом за соєвою олією
Капіталізація агрохолдингів: ІI кв. 2025 р. проти ІI кв. 2024 р.
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Відверто про сезон 2024/25 та очікування на 2025/26
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом