Зростання виробництва біодизелю в Бразилії скорочує експорт соєвої олії

Джерело:  OFI
соя соевое масло

Зростання виробництва біодизелю в Бразилії призводить до зниження експорту соєвої олії, повідомляє Міністерство сільського господарства США (USDA). Згідно з даними, опублікованими у квітні 2025 року, прогноз експорту соєвої олії з Бразилії на сезон 2024/25 зменшено на 16% — до 1,3 мільйона тонн порівняно з попередньою оцінкою в 1,55 мільйона тонн. Це відбувається попри очікуваний рекордний урожай сої в 12 мільйонів тонн і збільшення обсягів переробки порівняно з минулим роком.

Основною причиною скорочення експорту є зростання виробництва біодизеля в Бразилії. Незважаючи на рішення Національної енергетичної ради Бразилії у лютому 2025 року зберегти частку біодизеля в паливній суміші на рівні 14%, замість запланованого підвищення до 15% у березні, внутрішній попит промисловості перевищує зростання виробництва соєвої олії. Це призводить до зменшення обсягів, доступних для експорту, навіть за умов збільшення переробки сої в Бразилії та Європейському Союзі.

На глобальному рівні, за даними USDA, спостерігається зростання загального обсягу переробки олійних культур, що пов’язано з підвищенням попиту на рослинні олії. Водночас світове виробництво олійних культур скорочується через зниження виробництва бавовнику в Китаї, а також ріпаку та соняшнику в ЄС. Крім того, уповільнення зростання виробництва пальмової олії в Південно-Східній Азії сприяє зниженню світового виробництва, торгівлі та запасів рослинних олій.

Хоча у сезоні 2024/25 прогнозується незначне зростання виробництва пальмової олії, очікуване збільшення використання біодизеля в Індонезії скоротить доступні обсяги для експорту. Через зниження експорту пальмової олії з Індонезії, Малайзії та Таїланду світові ціни на рослинні олії на початку 2025 року зросли. Проте сильний урожай сої та її переробка в Аргентині, ймовірно, стримуватимуть подальше підвищення цін.

USDA також зазначає значне зростання імпорту ріпаку в Китай — до 4 мільйонів тонн, що на 1 мільйон тонн більше за попередні оцінки, через торговельні обмеження між Китаєм і Канадою. Водночас імпорт ріпакової макухи з Канади до Китаю скоротиться на 800 тисяч тонн до 2,2 мільйона тонн через 100% мито, що відображає напруженість у торговельних відносинах.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!