Зростання фрахтових ставок лягає важким тягарем на країни-імпортери зерна
За словами голови Міжнародної палати судноплавства (ICS), війна в Україні чинитиме додатковий тиск на країни-імпортери зерна в Африці та Азії, оскільки скорочення кількості суден для доставки вантажів призводить до зростання ставок, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Близько 80-100 суден, переважно суховантажів, вже майже два місяці не можуть залишити українські води через підводні міни та військову блокаду, заявив в інтерв’ю голова ICS Есбен Поулссон. Ставки на оптовий фрахт зростають, оскільки власники та фрахтувальники розраховують на те, що судна стоятимуть пришвартованими протягом більш тривалого часу.
За його словами, торгові потоки зерна зазнають значних змін, і відстань, яку суднам доведеться долати, щоб доставити вантажі з Америки покупцям більші, ніж рейси з Чорного моря.
“Це матиме наслідки для бідніших країн Африки, які не можуть дозволити собі платити величезні суми за зерно”, – сказав Поулссон.
Війна Росії в Україні призвела до безладу у світовій торгівлі зерном на суму 120 мільярдів доларів, оскільки поставки з чорноморського регіону стають дедалі складнішими. З’являються нові види торгівлі: виробники в Америці відправляють вантажі клієнтам в Африці та Південно-Східній Азії, причому деякі вперше за багато років. Китай нарощує закупівлі кукурудзи в США, а Бразилія постачає пшеницю до таких країн, як Туреччина, Південна Африка та Судан.
Різке зростання фрахтових ставок може призвести до подальшого зростання цін на продукти харчування, заподіявши споживачам ще більше інфляційних страждань та посиливши глобальну кризу голоду. Індекс світових цін на продукти харчування, який розраховує Організація Об’єднаних Націй, вже досяг рекордного рівня, і його вплив найбільше відчувається в бідних країнах, де на продукти харчування припадає значна частина споживчого бюджету.
“Фрахтові ставки залишаться високими і можуть трохи підвищитися”, – сказав Поулссон, чия організація представляє судновласників та операторів, на частку яких припадає близько 80% світової торгівлі. “Але це буде нестабільно, тому що все може змінитися”.
Baltic Dry Index, еталон ставок на навалочні перевезення, різко виріс минулого року, піднявшись до 13-річного максимуму в жовтні через брак сировини, а потім різко впав, оскільки обмеження Китаю на промислове забруднення послабили попит на залізну руду. Показник піднявся на 65% порівняно із січневим мінімумом.
Крім ситуації в Україні, на фрахтові ставки також впливають зусилля Китаю щодо боротьби з поширенням Covid-19. Сотні суден стикаються із затримками біля узбережжя Китаю, оскільки влада блокує міста, включаючи Шанхай.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом