Знижки на залізничні тарифи не зможуть повернути на Дунай вантажі, — думка
Періодично бізнес порушує питання надання знижки на перевезення вантажів залізницею до портів Дунаю. Проте знижки не зможуть повернути на Дунай вантажі, орієнтовані на далекі експортні ринки. Так вважає комерційний директор логістичної компанії Soul Marine Іван Ніякий.
За словами Івана Ніякого, знижки на залізничні тарифи не зможуть повернути на Дунай вантажі, орієнтовані на далекі експортні ринки.
«Великі партії до Китаю можна відвантажувати лише у глибоководних портах: немає сенсу вантажити частину зерна в Ізмаїлі, потім відправляти його до Констанци й там довантажувати судно, щоб сформувати партію остаточно. Навіщо, якщо можна зробити це у глибоководному українському порту? Коли перевалка за прямим варіантом на дунайських терміналах впала з 15 до 5 доларів, трейдери все одно йшли до Одеси, де перевалка коштує 15 доларів, але дешевший фрахт і вантажать панамакси», — пояснив представник логістичної компанії.
Натомість співвласник холдингу «Агровіста» Юрій Скічко вбачає перспективним створення рейдової перевалки.
«Потрібно створити умови, аналогічні рейдовому завантаженню, яке було на Банці Трутаєва, і забирати вантажі не тільки з України, а й з Молдови та країн Дунаю, — запропонував він і пояснив: — До повномасштабного вторгнення на банці Трутаєва (зовнішній рейд Миколаївського порту) працювала рейдова перевалка. До неї баржами доставляли зерно, яке відвантажувалося з річкових терміналів на Дніпрі та Південному Бузі. Оскільки глибини на банці більші, ніж у портах Миколаєва та Херсона, у цьому місці судна довантажували до повної осадки».
На думку Юрія Скічка, розбудована за роки війни інфраструктура дасть змогу формувати великі суднові партії.
«Альтернатива у вигляді додаткового морського хабу на Дунаї — це весь час перевага та можливості для всіх учасників ринку: виробників, портів, терміналів, флоту», — переконаний він.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом