Зниження прогнозу світового попиту на нафту від ОПЕК посилює тиск на котирування
Четвертий місяць поспіль ОПЕК знижує прогнози зростання попиту на нафту на 2024 р, що свідчить про уповільнення розвитку основних споживчих економік, зокрема Китаю, Індії та деяких країн Африки, – повідомляє Bloomberg.
За новим прогнозом ОПЕК, у 2024 р світовий попит на нафту виросте на 2% або на 1,8 млн барелів/добу, що на 107 тис барелів/добу менше, ніж прогнозувалося раніше.
З липня ОПЕК знизила прогнози зростання попиту на нафту майже на 18%, що підтвердилося різким падінням цін. Але прогнози картелю залишаються значно оптимістичнішими, ніж оцінки Міжнародної енергетичної агенції (ІЕА), саудівської Aramco та банків Великобританії.
Ціни на нафту з липня впали на 18% до 72 $/барель, оскільки ринок повірив, що конфлікти на Близькому Сході не призведуть до порушення поставок нафти, тому зосередився на економіці Китаю, де внутрішні проблеми вже кілька місяців зменшують попит на нафту. Подальші прогнози попиту на нафту залежатимуть від дій Трампа на посту президента, який раніше вводив торгові тарифи для Китаю та сперечався з членами ОПЕК, зокрема Іраном.
На засіданні ОПЕК 1 грудня будуть переглянуті плани збільшення видобутку, яке мало розпочатися у жовтні, але двічі було відкладене. При цьому Казахстан у жовтні зменшив видобуток на 292 тис барелів/добу, що трохи нижче за узгоджену квоту. Ірак та рф також коригують свій видобуток відповідно до угод.
За прогнозом ОПЕК, світове споживання нафти у 2024 р складе в середньому 104 млн барелів/добу, а у 2025 р виросте до 105,5 млн барелів/добу, що буде на 103 тис барелів/добу менше, ніж прогнозувалося раніше.
Конкурент ОПЕК – Міжнародна енергетична агенція ІЕА цього тижня оприлюднить свою оцінку глобального ринку нафти. Очікується, що вона наголосить на переході транспорту від викопного палива до електрики, що в майбутньому додатково уповільнить зростання попиту на нафту.
Читайте також
Польща хоче об’єднатися з Францією та Італією, щоб заблокувати торгову угоду між Є...
Астарта завершила реалізацію пілотного проєкту Сталі закупівлі
У Бразилії ціни на білий цукор досягли нових історичних рівнів
В LNZ Group вперше за останні 8 років ввели у сівозміну ріпак
Малоактивна реалізація свинини продовжує тиснути на ціни
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом