Зниження цін на свинину в Китаї незабаром посилить тиск на котирування соєвого шроту

Джерело:  GrainTrade
Китай

Світовий ринок сої та соєвого шроту чутливо реагує на зміну попиту з боку Китаю – основного імпортера цієї продукції. Тому динаміка виробництва свинини та цін на неї є важливим індикатором цін на корми та сою.

Внутрішні ціни на свиней в Китаї за місяць впали на 17,5%, а за останній квартал – на 43%, на соєвий шрот за квартал – на 15%, а маржа переробки сої наблизилася до нульової.

На біржі в Чикаго котирування на соєвий шрот минулого тижня сягнули 8-річного максимуму 546 $/т на тлі спекулятивного попиту через можливе скорочення урожаю сої та пропозицій шроту в Аргентині. Проте рекордний урожай сої в Бразилії та падіння попиту з боку Китаю може знизити ціни на шрот.

Ціни на свиней в Китаї падають 11 тижнів поспіль на тлі надмірного забою та зростання запасів свинини внаслідок нижчого, ніж очікувалося, попиту під час новорічних свят, що знижує попит на соєвий шрот. Поголів’я свиней, яке почало скорочуватися у жовтні 2021 р, у травні минулого року відновилося до рівня беззбитковості. Швидкому відновленню кількості свиноматок сприяли дефіцит пропозицій та інфляція. Наприкінці листопада кількість свиноматок склала 44 млн т, що на 7% перевищувало норму. Як наслідок, збільшились обсяги забою, і у грудні вони сягнули 30 млн голів, що на 9% перевищує показник грудня 2021 р, та на 35% – середній 5-річний показник. Вага свиней для забою знизилася з 150 кг до 90 кг у січні, що призведе до падіння попиту на корми та шрот найближчим часом.

Збільшення пропозицій свинини на тлі поширення ковіду у грудні-січні обвалило попит та ціни на свиней, а рентабельність їх вирощування склала мінус 200 юанів/т. Слідом за ними спотова ціна на соєвий шрот за місяць впала на 1,3%, а за квартал – на 14,7%. Тиск на котирування посилює нарощування обсягів переробки сої, тому вони продовжать опускатися і в лютому.

Рентабельність переробки сої в Китаї з середини січня була додатною, але може знову стати від’ємною, якщо ціни на соєвий шрот продовжать падати. За даними S&P Global Commodity Insights, на 1 лютого Platts оцінювала валову маржу переробки у 1,78 $/т з відвантаженням у березні.

Переробники повідомляють, що імпорт сої у березні може скласти лише 5,5-6 млн т, хоч спочатку його оцінювали у 6,5 млн т. Це може дещо підтримати ціни на шрот, але попит на поставки у березні – червні залишиться низьким, якщо споживання м’яса в країні, і як наслідок, ціни на нього, не відновляться.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!