Зниження цін на соняшникову олію та шрот знову розгорнуло донизу ціни на соняшник в Україні

Ціни попиту на соняшникову олію в Україні знову почали опускатися під тиском падіння цін на пальмову та соєву олії, що призвело до зниження цін на соняшник.
З понеділка ціни попиту на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря впали на 10-15 $/т до 1120-1125 $/т слідом за зниженням цін на пальмову олію на 3%.
Внаслідок падіння курсу євро відносно долара ціни попиту на олію з боку країн ЄС опустилися до 1140-1160 $/т з доставкою до Болгарії або Греції, і покупці почали стримувати закупівлю в очікуванні подальшого зниження цін.
Закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% впали на 300-500 грн/т до 26500-27500 грн/т з доставкою на завод. Якщо минулого тижня переробники активно конкурували за обсяги, то цього тижня деякі заводи взагалі зупинили закупівлю.
Експортні ціни попиту на соняшниковий шрот за тиждень впали на 5-10 $/т до 215-220 $/т з доставкою до портів Чорного моря, що знизило маржу переробки.
Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa за 2 тижні впали на 5,4% до 4259 ринггітів/т або 970 $/т на тлі сезонного відновлення виробництва та зниження темпів експорту в березні.
Експортні ціни пропозиції російської соняшникової олії незабаром опустяться внаслідок зниження експортного мита на квітень на соняшникову олію вдвічі до 54 $/т (при індикативній ціні олії 1065,7 $/т) та на шрот – в 1,9 разів до 11 $/т (при індикативній ціні шроту 206,1 $/т).
Наступного тижня стане відома статистика імпорту олій до Індії, що на тлі нових мит США може сильно вплинути на ринки, тому фермерам України варто фіксувати продажі соняшника за поки що високими цінами.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Представте свою компанію cеред ключових гравців агро ринку на BLACK SEA GRAIN. KYIV!
Схвалено План розвитку іригаційного комплексу України до 2050 року
Експортні мита на соняшникову олію роблять збитковим вирошування соняшнику в рф
Аграрії пропонують бронювання працівників прив’язати до площі угідь
Алжир у новому сезоні залишиться одним з найбільших імпортерів пшениці
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом