Зниження цін на ріпак на 3,2% призвело до обвалу ф’ючерсів на пальмову олію на 3,5%

Падіння світових цін на нафту з початку березня на 15% та зниження попиту на рослинні олії, яке призвело до різкого падіння цін на них, триває, що продовжує тиснути на котирування сої, ріпаку та пальмової олії.
Котирування на ріпак на біржі в Парижі вчора впали на 3,2% до найнижчого з серпня 2021 р. рівня – 453,75 €/т або 486 $/т (-22,8% за місяць, -60% за рік) на тлі скорочення попиту та збільшення на європейському ринку пропозицій з Канади та Австралії, а також на прогнозах гарного урожаю ріпаку в ЄС у новому сезоні.
Травневі ф’ючерси на канолу у Вінніпезі вчора також впали на 1,8% до 738,5 CAD/т або 540 $/т (-13% за місяць, -24,5% за рік).
Падіння цін на чорноморську соняшникову олію протягом місяця на 15% та зниження цін на ріпакову олію в ЄС нижче рівня цін на пальмову посилює тиск на котирування на біржі Bursa Malaysia Derivatives. Там травневі ф’ючерси на пальмову олію дешевшають протягом трьох останніх сесій і вчора впали на 3,56% до 5-тижневого мінімуму 3785 ринггітів/т або 845 $/т (-6,5% за тиждень, +11% за два тижні) на тлі падіння сусідніх ринків рослинних олій та зміцнення ринггиту.
Зміцнення курсу ринггіту додає песимізму малайзійським трейдерам, тому вони знизять активність в очікуванні даних по експорту пальмової олії за період 1-20 березня.
На біржі в Даляні найактивніший контракт на соєву олію знизився на 0,05%, а на пальмову – на 1,1%.
Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго в понеділок виросли на 0,9% до 1277 $/т (-8,6% за місяць) на прогнозах подальшого зменшення урожаю сої в Аргентині.
Цього тижня котирування сягнуть мінімуму, і імпортери відновлять закупівлі, що зупинить зниження цін. Ринки отримають підтримку від скорочення пропозицій з Аргентини, де фермери стримують продажі через поганий урожай та низькі ціни.
Читайте також
На Чернігівщині картопля цьогоріч цвіте рекордно потужно
Україна отримала від ЄС 76 млн євро на будівництво євроколії Львів–Польща
Виробництво пшениці в Омані перевищило 10 тис. тонн
Україна за місяць підготує матеріали, необхідні для експорту гороху до Китаю
Індія може дозволити імпорт ГМ кормів зі США у рамках торгової угоди
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом