Зміни у виробництві тваринницької продукції США впливають попит на корми

Ситуація на ринку кормів у США суттєво змінюється. Це відбувається не тільки через ринки зерна або погодні умови, а й через селекцію, зміни в торгівлі, спалахи хвороб, а також переваги споживачів. Про це заявив Брайан Ернест, провідний економіст з Animal Protein у CoBank, у своєму детальному огляді з економіки тваринництва на 2025 рік, представленому на конференції AFIA-PISC в Орландо.
За його словами, заміна м’ясної ВРХ на молочну худобу призводить до появи нових моделей годівлі.
Поголів’я великої рогатої худоби в США знаходиться на найнижчому рівні за останні 64 роки, тому попит на корми для м’ясної ВРХ залишається низьким. Перевага використання молочних корів на м’ясо полягає в тому, що вони дають яловичину вищої якості.
Виробники молочної продукції все частіше займаються схрещуванням своєї худоби з м’ясною ВРХ, а потім отримані таким чином телята прямують на відгодівельні майданчики. Як з’ясувалося, такі телята швидше набирають необхідну масу для забою.
“Це потомство надходить на відгодівельні майданчики і показує непогані результати”, – сказав Ернест. “…Це забезпечує гнучкість у плані режимів годівлі в сегменті м’ясного тваринництва, де раніше такого не було”.
Ця зміна, можливо, і не замінить традиційного м’ясного скотарства, але значно збільшить попит на корми, особливо поблизу великих молочних регіонів, пояснив Ернест.
Розширення виробництва бройлерів може призвести до скорочення постачання кукурудзи та сої.
У той час як поголів’я великої рогатої худоби скорочується, бройлерний сектор набирає обертів.
“За останні п’ять тижнів обсяг виробництва в інкубаторіях зріс приблизно на 4%”, – зазначив Ернест, посилаючись на дані Міністерства сільського господарства США на початок 2025 року. “Це обнадіює, враховуючи те, що ми побачимо у другому та третьому кварталах”.
Математика проста: чим більше курчат, чим вища їхня жива вага, тим більше потрібна корма. Оскільки 60% кормів для бройлерів складається з кукурудзи та приблизно 30% – із соєвого шроту, попит на кормові інгредієнти до літа зростатиме, пояснив він.
Малоймовірно, що найближчим часом ситуація в секторі розведення корів і телят у США відновиться. Економічні труднощі, старіння власників ранчо (середній вік 58 років) та постійна посуха – все це стримує плани щодо розширення.
“Поголів’я м’ясних корів знаходиться на найнижчому рівні з 1961 року і становить трохи менше 28 мільйонів голів”, – наголосив Ернест. “Ми ще не досягли того рівня, коли зможемо побачити зростання, і навіть коли це станеться, ми, швидше за все, не повернемось до колишніх максимумів”.
Мексика стає найважливішим торговим та продовольчим союзником
Сектор кормів і м’яса в США все більше пов’язаний з Мексиком як до ринків збуту, так і як постачальник
“Сімдесят відсотків м’яса індички, що експортується зі США, зрештою потрапляє до Мексики”, – заявив Ернест. “Йдеться переважно про темне м’ясо”.
У той же час, Мексика також є основним джерелом імпорту великої рогатої худоби в США, що сприяє подальшій інтеграції північноамериканської економіки в галузі виробництва білка та кормів.
Оскільки зростання середнього класу в Мексиці зумовлене тісною зайнятістю, попит на білок і корми, необхідні для його виробництва, може неухильно зростати. Для експортерів інгредієнтів це відкриває нові можливості.
Пташиний грип вражає стада несучок, а також впливає на попит на сою
Спалах високопатогенного пташиного грипу (HPAI) на початку 2025 року призвів до різкого скорочення виробництва несучок, особливо в таких регіонах, як Каліфорнія.
“У 2025 році у нас вже було більше випадків скорочення поголів’я, ніж за весь 2023 рік”, – сказав Ернест.
Це раптове скорочення чисельності курей несучок безпосередньо впливає попит на соєвий шрот, особливо у західній частині США, де багато несучок. Хоча це ще не вплинуло на споживання кормів у країні, регіональні наслідки можуть бути відчутними.
Споживачі, як і раніше, вибирають протеїн, але хочуть більшого
Незважаючи на інфляційний тиск, споживачі, як і раніше, віддають перевагу тваринному білку, особливо яловичині та курці, завдяки підвищенню якості продукції.
“Споживачі найбільше піклуються про смак, свіжість, ціну і поживність”, – сказав Ернест, посилаючись на дані моніторингу попиту на м’ясо в штаті Канзас. “Вплив на навколишнє середовище знаходиться в самому кінці списку – не тому, що це не важливо, а тому, що вони припускають, що виробник і так піклується про це”.
Це дає можливість постачальникам кормів залучати до себе клієнтом за допомогою добавок, що підвищують якість їх продукції та покращують поживні властивості вироблених ними кормів.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Представте свою компанію cеред ключових гравців агро ринку на BLACK SEA GRAIN. KYIV!
Схвалено План розвитку іригаційного комплексу України до 2050 року
Експортні мита на соняшникову олію роблять збитковим вирошування соняшнику в рф
Аграрії пропонують бронювання працівників прив’язати до площі угідь
Алжир у новому сезоні залишиться одним з найбільших імпортерів пшениці
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом