Зменшення інтересу Китаю щодо імпорту зерна створює проблеми для світового ринку

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Китай
UkrAgroConsult

Інтерес Китаю до імпортної пшениці та кукурудзи стрімко знижується, що може спричинити тиск на світові ринки зерна, які звикли до високого попиту з боку найбільшого світового імпортера сільськогосподарської продукції, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

За словами трейдерів, покупці в Китаї не робили жодних великих покупок протягом кількох місяців. Зважаючи на низькі внутрішні ціни, ця тенденція, ймовірно, збережеться до ІІІ кв. 2024 року.

IGC та USDA все ще прогнозують значні закупівлі Китаєм пшениці в 2024 та 2025 роках. Якщо імпорт скоротиться, буде поставлено під загрозу основу попиту, що впливає на фермерів у всьому світі.

Низький інтерес Китаю щодо імпорту спричинений повільним розвитком економіки та послідовними високими врожаями. Уряд був змушений накопичувати пшеницю та кукурудзу, щоб підтримати місцевих фермерів, тоді як імпорт кукурудзи був обмежений або навіть скасований, щоб підтримати внутрішній ринок.

Це має насторожити іноземних постачальників, особливо після того, як Туреччина, п’ятий за величиною покупець пшениці у світі, завдала удару по попиту, припинивши імпорт зерна на 4 місяці, щоб захистити місцевих виробників. Низьке споживання з подібних причин у Китаї, імпортері №2, лише додало б складнощів на світовому ринку зерна.

Китай вже давно є великим покупцем сої для того, щоб годувати своє величезне стадо свиней, і активно бронює нові вантажі. Але стрімке зростання пшениці та кукурудзи, які також використовуються як корм для худоби, почалося лише з дипломатичних обіцянок, даних США під час «торгової війни» з адміністрацією Трампа.

Імпорт пшениці та кукурудзи з січня по квітень 2024 року фактично випереджав темпи аналогічного періоду 2023 року. Це робить зниження інтересу до імпорту ще більш вражаючим і може зробити міжнародні ринки більш вразливими, якщо Китай справді коригує свою стратегію щодо імпорту.

За останній повний тиждень травня у США залишилося лише 86300 тонн кукурудзи для експорту до Китаю в 2023/24 МР, який закінчується в серпні, що значно менше минулорічних 631600 тонн, згідно з даними USDA. В сезоні 2024/25 немає великих продажів кукурудзи, чого не було за 5 останніх років, і лише 62500 тонн пшениці.

Хоча ситуація може швидко змінитися, особливо у випадку поганої погоди, яка вплине на врожай, надлишок зерна в Китаї навряд чи різко зменшиться, поки споживання залишається низьким. Прогнозується ще один рік великого врожаю пшениці та кукурудзи.

За даними Fitch Solutions, покращення умов збору врожаю допоможе скоротити дефіцит пшениці в Китаї з майже 17 млн тонн в 2023/24 МР до менш ніж 7,5 млн тонн в 2024/25 МР, що призведе до зниження попиту на імпорт. Імпорт кукурудзи також зменшиться в 2024/25 МР в міру зростання виробництва.

Що стосується попиту, поголів’я свиней у Китаї скорочується, а споживання м’яса залишається низьким. Згідно зі звітом китайської консалтингової компанії Mysteel Global очікується,  що потреба в кормах для тварин нового врожаю пшениці зменшиться вдвічі порівняно з 2023/24 МР.

Що стосується кукурудзи, Міністерство сільського господарства Китаю прогнозує, що імпорт в 2024/25 МР скоротиться на 1/3 до 13 млн тонн з 19,5 млн тонн, запланованих на 2023/24 МР.

Китай керує своїм імпортом відповідно до системи квот, згідно з якою в 2023/24 МР дозволено трохи більше 7 млн тонн кукурудзи та майже 10 млн тонн пшениці за найнижчим тарифом у 1%. Після цього мита зростають до 65%.

Позначки:, , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!