Жито зникає із полів житомирського Полісся

Попри багатовікову традицію вирощування жита на житомирському Поліссі, ця культура опинилася під загрозою зникнення. Її сіють дедалі менше, а хлібозаводи змушені шукати житнє борошно за кордоном.
Про це в ефірі Українське радіо Житомир сказала заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Ніна Добринська.
За її словами, основними культурами, які засіяли під урожай 2025 року, залишаються зернові. Озима пшениця займає 118 тисяч гектарів, ячмінь — 9 тисяч, а жито — тільки 6,5 тисячі гектарів.
“Попри те, що жито — традиційна культура для Полісся, а вироби з нього українці цінують за смак та користь, аграрії не поспішають його вирощувати. Причини — економічні. Урожайність жита нижча, ніж у пшениці, а ціна останнім часом не надто приваблива. Через це фермери неохоче обирають цю сільськогосподарську культуру для посіву”, — розповіла Ніна Добринська.
Стимулом для відродження жита на полях житомирського Полісся, на думку фахівчині, може стати її дефіцит, а відтак і зростання ціни на неї.
“На жаль, навіть ще до війни наші хлібозаводи купували житнє борошно в Білорусі. Зараз ми постійно моніторимо, де вони його беруть, і часто саме цього борошна не вистачає. Наразі ми розгортаємо інформаційну кампанію, яка має на меті мотивувати фермерські господарства області знову сіяти жито, адже воно потрібне як для продовольчої безпеки, так і для збереження національних традицій”, — сказала заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА.
Також, підбиваючи перші підсумки весняної кампанії-2025 на Житомирщині, посадовиця розповіла, що вперше за багато років у регіоні відродили галузь коноплярства. У порівнянні з минулим роком цієї культури під урожай засіяли на площі майже удвічі більшій, ніж у минулому — 1,4 тисячі гектарів у 2025 році проти 800 тисяч у 2024.
Окрім цього, зі слів Ніни Добринської, Житомирщина традиційно залишається основним виробником хмелю в Україні.
“Саме у нашій області розташовані 75% загальнодержавних площ, відведених під цю культуру, а також єдиний в Україні сертифікований за міжнародними стандартами завод з виробництва гранул хмелю. За оперативними даними, станом на сьогодні хміль вирощується в 13 господарствах області”, — розповіла Ніна Добринська.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Один з найбільших контейнерних операторів в світі купив частку в українських термі...
Рекордне виробництво кукурудзи в США прогнозується у 2025 році
Імпорт сої до Китаю стане рекордним у найближчі місяці
В Україні стрімко дешевшає капуста нового врожаю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом