Зерновий коридор: Україна може збільшити експорт шляхом завантаження більших суден
Україна розглядає можливість використання більших кораблів в рамках «зернового коридору» для збільшення експорту сільгосппродукції, оскільки інспекції сповільнюють торгівлю, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Кораблі, що прямують транзитом через порти України, часто затримуються біля Стамбула, де вантажі повинні перевіряти групи з України, Росії, Туреччини та ООН – сторін, які беруть участь у Чорноморській зерновій ініціативі.
Угода відновила морську торгівлю України, незважаючи на війну, хоча затримки в Стамбулі затримали продажі. За даними Спільного координаційного центру, станом на 28 листопада у турецьких водах стояла черга зі 105 кораблів, деякі з яких стояли більше місяця.
Враховуючи таку ситуацію, українська сторона нещодавно провела переговори з представниками сільськогосподарської галузі про пріоритетність більших суден. Була обговорена пропозиція обмежити коридор для більших суден: щонайменше 15 тис. тонн для тих, що перевозять навалом зернові чи олійні культури, і 6 тис. тонн і більше для танкерів, що перевозять рослинну олію.
Заступник міністра сільського господарства України Тарас Висоцький підтвердив обговорення, які велися на засіданні Координаційного центру з питань логістики в сільському господарстві.
Представник Чорноморської зернової ініціативи ООН заявив, що угода не має обмежень щодо розміру судна, а переміщення суден дозволено на основі заявок від Адміністрації морських портів України.
З моменту підписання угоди в липні 2022 року понад 500 суден вийшли з чорноморських портів України, перевозячи 12 млн тонн сільгосппродукції за кордон. Із загальної кількості близько половини були меншими за 15 тис. тонн за тоннажністю, свідчать дані Спільного координаційного центру.
Делегації в Спільному координаційному центрі розглядають способи прискорення перевірок, повідомили ЗМІ 28 листопада.
Coceral, європейське лобі зернової промисловості, 29 листопада також закликало до більшої прозорості перевірок.
Затримки в поєднанні з ударами по українській інфраструктурі змушують місцевих фермерів продавати сільгосппродукцію за зниженими цінами та створюють тиск на світову продовольчу безпеку.
Читайте також
Закон про зміни до Податкового кодексу почне працювати з 1 грудня – Шмигаль
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Ціна на кавові зерна досягла рекордного рівня за 40 років
Збирання цукрових буряків завершили в «УПІ-АГРО»
Алжир закупив кукурудзу та шрот
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом