«Зерновий коридор»: сценарії, оцінки, очікування
UkrAgroConsult
Автор статті:
Короткострокова відмова РФ від участі в «зерновій угоді» вкотре змусила замислитись над перспективами експорту агропродукції з України. Вищезгадана практика показує, що угода може припинитись будь-якої миті, що змушує розглядати 2 сценарії подальшого експорту – оптимістичний та песимістичний.
Оптимістичний сценарій – «зернова угода» буде постійно продовжуватись щоразу після спливання 120 днів
-
Як це вплине на ціни?
Продовження угоди викличе зростання попиту з боку основних імпортерів і, як наслідок, зростання попиту з боку українських експортерів на внутрішньому ринку в Україні, тому можна очікувати росту внутрішніх цін. Втім, слід очікувати, що імпортери все ж таки будуть вичікувати певний період після початку нового строку «зернової угоди», хоча цей період буде вже не таким довгим, як це було в серпні.
-
Як це вплине на експорт?
Тимчасова відсутність представників РФ під час інспекцій показала, що темпи перевірок можна пришвидшити. Це дозволяє припустити, що завантаженість портових потужностей може збільшитись. При подальшому успішному функціонуванню «зернового коридору», а також при подальшому поступовому звільненні територій Херсонської області, можливе розширення списку функціонуючих портів за рахунок Миколаєва та Очакова.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Україна збільшила експорт м’яса птиці
Пальмова олія продовжує переможну серію на тлі побоювань щодо обсягів виробництва
Ставки фрахту у портах Одещини зменшились
Китай розширює розслідування щодо субсидій на молочну продукцію у ЄС
Закон про зміни до Податкового кодексу почне працювати з 1 грудня – Шмигаль
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом