«Зерновий коридор»: сценарії, оцінки, очікування

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
фрахт
UkrAgroConsult

Автори статей:

Максим Харченко
Аналітик ринку логістики

Короткострокова відмова РФ від участі в «зерновій угоді» вкотре змусила замислитись над перспективами експорту агропродукції з України. Вищезгадана практика показує, що угода може припинитись будь-якої миті, що змушує розглядати 2 сценарії подальшого експорту – оптимістичний та песимістичний.

Оптимістичний сценарій – «зернова угода» буде постійно продовжуватись щоразу після спливання 120 днів

  1. Як це вплине на ціни?

Продовження угоди викличе зростання попиту з боку основних імпортерів і, як наслідок, зростання попиту з боку українських експортерів на внутрішньому ринку в Україні, тому можна очікувати росту внутрішніх цін. Втім, слід очікувати, що імпортери все ж таки будуть вичікувати певний період після початку нового строку «зернової угоди», хоча цей період буде вже не таким довгим, як це було в серпні.

  1. Як це вплине на експорт?

Тимчасова відсутність представників РФ під час інспекцій показала, що темпи перевірок можна пришвидшити. Це дозволяє припустити, що завантаженість портових потужностей може збільшитись. При подальшому успішному функціонуванню «зернового коридору», а також при подальшому поступовому звільненні територій Херсонської області, можливе розширення списку функціонуючих портів за рахунок Миколаєва та Очакова.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox