Зерновий коридор може функціонувати і без Росії, – посол України в Туреччині Боднар
Росія є “надмірною ланкою” в ланцюгу постачання зерна з України на міжнародні ринки.
Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар у коментарі Укрінформу за підсумками конференції “Перспективи “зернового коридору” – українське бачення”.
“Нам зараз важливо переконати міжнародних партнерів у необхідності страхування цих суден (що йдуть альтернативними морськими шляхами – ред.), необхідності замовлення більше зерна з України і таким чином створити додатковий тиск на Росію з тим, щоб вона не блокувала застосування самого коридору, як було узгоджено. Якщо ні, то вивезення зерна відбуватиметься без неї. Насправді Росія в цьому випадку надмірна ланка, яка не потрібна в нашому ланцюгу постачань зерна на міжнародні ринки”, – сказав дипломат.
Він зауважив, що переговори щодо забезпечення функціонування коридору з вивезення зерна успішно тривають.
“Наразі він (коридор – ред.) функціонує через територіальні води Румунії, Болгарії та Туреччини. Ми сподіваємося, що кількість кораблів буде зростати”, – сказав Боднар.
Посол наголосив, що проведення конференції в Анкарі є елементом політики щодо просування Формули миру Президента України, пункт 2 якої стосується глобальної продовольчої безпеки.
“Турецька сторона має найбільший досвід у реалізації медіаторських послуг, і “зерновий коридор”, який функціонував, у цьому в т.ч. була заслуга турецької сторони. Але в даному випадку країна-агресорка не проявляє конструктивності, має свої цілі, найімовірніше – бажання замінити наше зерно своїм і підважити взагалі функціонування “зернового коридору” для того, щоб не дати Україні нормально функціонувати”, – наголосив Боднар.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом