Зерновому ринку у жовтні загрожує логістичний колапс

1,2 млн т української пшениці законтрактовано на експорт у жовтні. Цей показник може бути більшим, якщо Україні вдасться покращити логістику.
Проте поки що в жовтні прогнозується логістичний колапс, оскільки розгорнеться збір кукурудзи, її пропозиція зросте, вважають експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК», говориться у повідомленні Всеукраїнської Аграрної Ради.
«Наразі трейдери стримують контрактацію пшениці, оскільки очікують вал кукурудзи, який може призвести до логістичного колапсу. Одеські порти працюють нестабільно, постачання вагонами до порту Ізмаїл тепер неможливі, лише до порту Констанца. Увага імпортерів, якщо йдеться про ЄС, переключилася на постачання зерна в листопаді-грудні.
Контракти укладають переважно на фуражну пшеницю: на неї є певний попит з боку європейських імпортерів, зростає попит з країн Азії. Проте більшість ключових експортерів тримає ціну на продовольчу пшеницю», — зазначають фахівці.
Умовні ціни на фуражну пшеницю знаходяться в діапазоні $192-197 за тонну. Індикативи по продовольчій пшениці становлять $210-212 за тонну, реальних угод по ній мало. Ціни на умовах СРТ Дунайські порти — $165-170. У найближчий тиждень суттєвих цінових коливань на ринку пшениці не очікується, вважають у ПУСК.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Український експорт пшениці до ЄС може скоротитися до 1 млн т
У Бразилії вперше виявили пташиний грип на фермі: ЄС і Китай призупинили імпорт
На Херсонщині засіяли вже майже 50 тис. га
У Німеччині збільшилися площі під пшеницею та ріпаком, але скоротилися під ячменем...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом