Зернотрейдери спрогнозували ціну казахстанської пшениці
Експортні ціни на казахстанське зерно почнуть зростати у вересні. Про це агенції «АПК Новини» розповіли зернові трейдери. Якщо масове збирання врожаю у зерносійних регіонах розпочнеться з 15 вересня, але відвантаження буде лише у жовтні. Покупці з Узбекистану поспішатимуть, ціни на вересневі контракти зростатимуть.
«Узбекистан і Таджикистан останнім часом дуже «ламали» ціну. Але, російське зерно зараз, після заборони, менше заходитиме, але я чув, вже пропонують завозити пшеницю під виглядом ячменю, гороху, таке є, так само вони возили минулого року, оформляли як ячмінь, льон, а знизу все це було пшениця, тож такі варіанти є і зараз. Вважаю, що владі Казахстану треба заборонити ввезення всіх видів культур. І муки теж, тому що, не секрет, що багато хто, – у Костанаї, Актобі, Павлодарі, Кокшетау, – всі працюють на російській муці, завозять її машинами і оформляють як від себе. Різниця там $50-80. Виходить усім вигідно, і наші, не витрачаючи жодної електроенергії, обладнання, заробляють $20-30, і узбеки, афганці на $50 купують дешевше», – повідомив зерновий трейдер з Акмолінської області Каїрбек Жалгапбаєв.
Він зазначив, що ціни на «нове» зерно складатимуть від якості врожаю в Казахстані.
«У Костанайській області дощі. Навіть до Аркалика в поля заїхати на комбайні неможливо. У неділю їздив, скрізь у полях стоїть вода. Комбайн упродовж двох тижнів не зайде. Хто звалив пшеницю, вона лежить, уже проростає. Її ще 2-3 тижні не приберуть. Буде великий відсоток проросту. Селяни кажуть, що проріст є вже на колосі. Китай закуповуватиме нашу пророслу для переробки. Зв’язки вже налагоджені», – сказав Каїрбек Жалгапбаєв.
За його словами, зерно зараз дешеве, але оскільки високого класу прогнозують зібрати мало, після збирання ціни почнуть зростати.
«Пшеницю 4 класу у мене хотіли купити за 60 тис. тенге, ячмінь по 45 тис. тенге. Наразі Узбекистан починає активізуватися. Раніше на дзвінки не відповідали, а зараз самі дзвонять, просять ячмінь подешевше, кажуть, у вас там дешевий, я відповідаю: немає у нас дешевого, ми краще в Китай продамо. Пшеницю Hi-pro шукають, я кажу, цього року не буде Hi-pro. Узбекистан, Таджикистан, Афганістан ламають ціни. Шукають подешевше», – зазначив К.Жалгапбаєв.
Пшениці Hi-pro цього року буде замало, вважає трейдер. Якщо тільки в тих регіонах, де сухіше, наприклад, у Костанайській області.
«Хлопці кажуть, якщо торік на початку ¦збирання клейковина була 40, зараз 20-25. Дощі всі вимили. Проріст уже почався. Раніше 5 вересня вже збирання закінчували, а зараз ще навіть багато комбайнів не випускали на поля, пшениця у багатьох ще зелена стоїть. Раніше за два тижні аграрії основних зерносіючих регіонів не зайдуть у поля. 11 вересня із Байконура знову запустять супутник і знову підуть дощі, оскільки після цих запусків 1-2 тижні завжди йдуть дощі. А у вересні у північному Казахстані можуть бути нічні заморозки. Тож ціна на гарну пшеницю нового врожаю виросте. Але вона ще залежатиме від цін Продкорпорації», – сказав трейдер.
Експортні ціни, за його словами, поки що не піднімаються. Але, швидше за все, вони також зростуть.
«Якщо масове збирання врожаю розпочнеться з 15 вересня, але відвантаження розпочнеться лише у жовтні. Тому Узбеки поспішатимуть, ціни на вересневі контракти підніматимуть. Це ж люди базару, вони ситуацію знають краще за наших міністрів», – зазначив співрозмовник агентства «АПК Новини».
За його інформацією, на даний час пшениця 3 класу коштує на межі $220-230, Hi-pro – $300. У новому сезоні цінник на Hi-pro починатиметься від $320-330 і вище. Пшениця 3 класу коштуватиме від $260. Ціну складатимуть і від вартості перевезення.
1000 тенге = 85,6 грн
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом