Зеленський підписав “невідкладний” закон про підвищення податків

Джерело:  Цензор.НЕТ
податки

Президант Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

Документ повернуто з підписом президента 28 листопада, свідчить інформація на сторінці відповідного законопроєкту №11416-д на сайті Верховної Ради.

Як повідомлялося, при цьому до вже підписаного закону будуть вноситися зміни.

Напередодні Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав поправку до законодавства, яка передбачає, що передбачене законом запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців набуде чинності з 1 січня 2025 року.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням прискорити підписання закону про підвищення податків, щоб він набув чинності з 1 грудня.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в уряді очікують, що президент Володимир Зеленський все ж підпише закон про підвищення податків, оскільки це є умовою продовження співпраці України з МВФ.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №11416-д, який передбачає історичне збільшення податків, передусім – військового збору, який також почнуть платити ФОПи. Законопроєкт розглядався у парламенті як невідкладний, в уряді наполягали на його якнайшвидшому ухваленні для забезпечення фінансування Сил оборони вже у 2024 році.

Проте президент Володимир Зеленський його не підписував майже півтора місяці, хоча стаття 94 Конституції вказує, що президент має 15 днів на підписання законопроєкту або його ветування і повернення в парламент на доопрацювання. За даними ЗМІ, затягування підписання закону пов’язане з небажанням голови держави ухвалювати непопулярні рішення.

У Мінфіні прогнозували, що ухвалення закону про підвищення податків мало б принести до держбюджету додаткові 21,6 млрд грн вже у 2024 році, але через затягування його підписання ця сума буде меншою. 

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!