Затримки перевірок суден із зерном: МЗС закликає світ зупинити росію
У ній зазначено, що міністерство стурбоване діями рф, які призвели до затримки роботи зернового коридору через Чорне море. Зокрема, починаючи з 14 жовтня 2022 року російські інспектори Стамбульського спільного координаційного центру значно продовжили перевірку суден, які прямують до портів України для зернових вантажів або вже завантажені та прямують до кінцевого пункту призначення. В результаті понад 165 суден застрягли в черзі біля протоки Босфор, і ця кількість продовжує зростати щодня, наголошується в заяві.
“У нас є підстави вважати, що затримки з перевірками росією суден зернової ініціативи є політично мотивованими. Нещодавно російське керівництво без законних підстав намагалося поставити під сумнів зерновий коридор, вимагаючи нових пільг за згоду москви продовжити угоду”, – підкреслило МЗС.
Міністерство також наголосило, що дії росії підривають глобальну продовольчу безпеку, зокрема, на Глобальному Півдні. За даними відомства, затримки перевірки вже не дозволили Україні експортувати додаткові 3 мільйони тонн зерна, і 10 мільйонів людей у всьому світі не отримали їжу вчасно через політичний порядок денний росії.
“Ми закликаємо міжнародне співтовариство, зокрема країни Африки та Азії, які покладаються на експорт зерна з України, вимагати від росії негайно припинити ці штучні затримки в перевірках суден зернового коридору. Ми не повинні дозволити Кремлю тримати мільйони людей заручниками своїх голодних ігор”, – звертається зовнішньополітичне відомство.
Україна також звернулася до Секретаріату Спільного координаційного центру з проханням терміново врегулювати зволікання з боку росії, зокрема, шляхом збільшення кількості інспекторів у протоці Босфор.
Насамкінець у заяві відзначається, що Україна як і раніше прагне продовжувати тісно співпрацювати з ООН і Туреччиною, щоб забезпечити безперешкодне функціонування чорноморського зернового коридору.
Як повідомляв Укрінформ, у Стамбулі 22 липня на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”.
Перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси 1 серпня.
Однак нині росія свідомо затримує повноцінну реалізацію «Зернової ініціативи». У зв’язку з цим порти працюють останніми днями тільки на 25-30% своїх можливостей.
Читайте також
Передріздвяний попит на сою стимулює зростання цін: чи варто виробникам чекати?
Експортери з рф не візьмуть участь в оголошеній єгипетською Mostakbal Misr закупів...
АМКУ розслідує обґрунтованість підвищення цін на яйця
Єгипетська агенція Mostakbal Misr планує провести пряму міжнародну закупівлю пшени...
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство “слоном у...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом