Зарплати водіїв в агросекторі у 2024 році зросли на 17%
Зарплати водіїв в аграрній галузі у 2024 році зросли на 17% у порівнянні з попереднім роком. Середньомісячний дохід працівників без урахування бонусів становив 24,6 тисячі гривень.
Про це йдеться в дослідженні, проведеному компанією Agrohub.
Збільшення зарплат зафіксували серед усіх категорій водіїв. Найбільше зростання відбулося у водіїв автобусів та легкових автомобілів – на 22%, і тепер їхній середній місячний дохід складає 20,4 тисячі гривень. Найменше зросли зарплати водіїв вантажівок – на 14%, але саме ця категорія має найвищий рівень доходу серед усіх інших, у середньому 29,3 тисячі гривень на місяць.
Більшість водіїв вантажних автомобілів були залучені до перевезень транспортних засобів з вантажопідйомністю від 6 до 16 тонн або більше.
Заправники отримували у 2024 році 23,6 тисячі гривень на місяць, що на 18% більше, ніж у 2023 році. У більшості випадків оплата праці водіїв є комбінованою та складається з фіксованого окладу і відрядної частини. Остання залежить від вартості перевезення однієї тонни вантажу на певну відстань та вантажопідйомності автомобіля.
Фахівці Agrohub також зафіксували зростання частки автомобілів із вантажопідйомністю понад 16 тонн. У 2023 році їхня кількість становила 17%, а у 2024 – вже 24%.
Середньомісячний фонд оплати праці збільшився на 21%. У 2023 році цей показник складав 35,5 гривень на гектар, а у 2024 році зріс до 43,14 гривень. Виплати бонусів залишилися майже на тому ж рівні, що й минулого року, та становили близько 5% від середньомісячного доходу.
Скільки водіїв працює в галузі
Згідно з дослідженням, загальна чисельність водіїв у галузі майже не змінилася. За підсумками 2024 року цей показник склав 15,5 водіїв на 10 тисяч гектарів. Попри відносну стабільність, у галузі зберігається нестача кадрів. Попит на кваліфікованих водіїв перевищує пропозицію, що пояснюється високою конкуренцією за досвідчених працівників.
Основну частину водіїв в аграрному секторі складають чоловіки віком від 45 до 65 років, їхня частка залишається на рівні 60%. Кількість молодих водіїв віком до 25 років дещо зменшилася – з 3,2% до 2,6%. Частка водіїв старше 65 років, навпаки, зросла – з 1,8% до 2,4%. Вперше серед водіїв вантажних автомобілів з’явилися жінки, але їхня кількість поки що не перевищує одного відсотка.
За словами керівника Agrohub HR360 Benchmarking Дмитра Лєбєдєва, аграрна галузь у 2024 році демонструє певну стабільність завдяки розблокуванню зернового коридору. Проте це не призвело до значного розширення автопарку чи збільшення кількості водіїв, як це було у 2022 році, коли логістичні проблеми змушували компанії активно реагувати на виклики та збільшувати ресурси. У нинішніх умовах підприємства намагаються утримати наявних співробітників, тому у 2024 році вони підвищили зарплати водіям усіх категорій.
Додамо, на ринок праці в Україні суттєво вплинули мобілізація та міграція населення, тому в окремих сферах відчувається сильний дефіцит кадрів. Найбільш затребуваною у західних регіонах (Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях) є саме професія водія.
Дослідження доходів водіїв Agrohub HR360 Benchmarking проводилося у період з січня по вересень 2024 року серед 43 польових компаній. У ньому взяли участь понад 3000 водіїв.
Читайте також
Назустріч глобальному попиту. Зміцнення регіональних ланцюгів постачання, торгівлі...
Держгеокадастр додав можливість отримання витягів на землю за ЄДРПОУ
Індонезія впровадить мандат на біодизельне паливо з пальмової олії B50
Ексклюзивний Вечір Нетворкінгу та чеського пива в рамках BLACK SEA GRAIN.EUROPE
Ставки на автомобільні перевезення до Європи знизилися на 1–3€
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом