Запросив до перемовин. Польський міністр звернувся до фермерів перед масштабною блокадою кордону з Україною
Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів перед повною блокадою кордону з Україною, яка запланована на вівторок, 20 лютого. Він запросив протестувальників до перемовин. Про це повідомляє Polsat News.
Увечері 19 січня Секерський звернувся з листом до протестуючих фермерів. Лист був оприлюднений міністерством. У ньому міністр визнав, що «регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є одним з пріоритетів міністерства».
Секерський нагадав, що Польща вже заборонила ввезення з України зернових, ріпаку та соняшнику, а також деяких продуктів переробки.
Він зауважив, що міністерство хоче «розробити двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку, включивши до неї інші чутливі продукти, такі як цукор, птиця, яйця, фрукти, мед, яблучний сік, олії».
Секерський попередив, що повне закриття кордону може зупинити польський експорт товарів в Україну, що призведе до втрати багатьох робочих місць.
За його словами, міністерство намагається отримати додаткові кошти для допомоги фермерам.
Крім того, міністр наголосив, що його кабінет хоче розв’язувати проблеми разом із фермерами, тому запросив їх до переговорів.
«Ми б хотіли, щоб результатом нашої спільної роботи стала угода про розв’язування поточних проблем та розроблення програми на майбутнє», — підкреслив Секерський.
Він також звернувся до протестувальників із закликом якомога менше заважати суспільству своїми діями.
Блокування україно-польського кордону — що відомо
13 лютого польські фермери відновили акції протесту біля пункту пропуску Корчова — Краковець. Це вже шостий КПП на кордоні, який блокують протестувальники.
До цього вони заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною, у чергах стоять сотні вантажівок. Попередньо, акція може тривати до 10 березня.
Також поляки анонсували повну блокаду українського кордону — з 20 лютого рух перекриють на всіх пунктах пропуску, а також заблокують вузли зв’язку та під’їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.
Під час протесту деякі учасники почали зривати замки на українських вантажівках і висипати з них зерно. Інцидент спричинив скандал. Посол України у Варшаві Василь Зварич назвав ці дії «ганебним і образливим злочином», заявивши, що українські дипломати звернулися до польської поліції. Правоохоронці почали розслідування. Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за розсипане зерно.
З 15 лютого блокувати кордон почали українські перевізники — у відповідь на дії польських фермерів. Українці перекрили для вантажівок із Польщі в’їзд через КПП Ягодин.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом