Запаси осінньо-зимового періоду складають 30-40% від загальної потреби культур

Для кукурудзи, соняшнику та сої пік споживання вологи припадатиме на середину липня – середину серпня. До цього часу вологи в ґрунті із осінньо-зимових запасів залишається мало, тому врожайність здебільшого залежатиме від кількості та характеру опадів у період вегетації рослин.
Про це розповів керівник агродепартаменту компанії LNZ Group Олександр Хмелюк під час онлайн-дискусії «Кліматичні зміни: нестача вологи та інші виклики сезону 2025» з представниками WEAGRO.
Запаси осінньо-зимового періоду складають 30-40% від загальної потреби кукурудзи, соняшнику та сої. Олександр Хмелюк радить утримувати вологу в ґрунті шляхом її накопичення та збереження.
«Аби ґрунт утримував вологу, він має бути структурований із переважною більшістю агрегатів розміром 0,25-1…2 мм. Саме такі часточки мають найбільшу здатність утримувати вологу та забезпечуватимуть хорошу інфільтрацію води у ґрунт під час опадів», — зазначив фахівець.
Він нагадав, що подібні структуровані чорноземи є лише в частині Дніпропетровської та Харківської областей. На решті територій переважають важкі ґрунти, які потребують інтенсивного обробітку.
Читайте також
Експортний шторм. Навігація ринків, маржа та конкуренція зернових і олійних
Оголошення про тендер для постачальників теплиць
Ціни на кукурудзу в портах зросли до 228–230 $/т
Експорт бразильського шроту досяг рекордного рівня у першому кварталі 2025 року
Затверджено мінімальні експортні ціни агропродукції на квітень
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом