Замість мелітопольської – турецька: через окупантів в Україні злетіли ціни на черешню
В Україні розпочався сезон черешні. Але через війну та часткову окупацію південних регіонів (зокрема знаменитого своєю черешнею Мелітополя) країна втратила майже половину вітчизняного врожаю цієї ягоди. Нестачу покривають імпортом із Туреччини та Європи, ціни “кусаються” і досягають 200 грн за кг. У середньому, порівняно з минулим роком, ціни на черешні зросли приблизно на 40%.
Так, у столиці продають черешню з Буковини та Закарпаття, а також із Вінницької та Одеської областей. Дрібна та кисла ягода на оптових ринках продається по 35-60 грн, а солодка та велика – вже по 130-200 грн, повідомляє ТСН.
“Основний регіон, що постачає на ринок преміальну черешню, – це Мелітополь. В даний час доступ до нього закритий і тому цей сегмент заміщується імпортною черешнею – це Туреччина, Італія та навіть Іспанія. Це дорога черешня, яка коштує 200 грн за кг”, – розповів комерційний директор ринку “Столичний” В’ячеслав Забєлін.
Цього року понад 50% черешні на ринках – саме імпорт. За прогнозами експертів, наслідки дій окупантів у Мелітополі позначаться і наступних сезонах.
Зараз російські окупанти в Мелітополі відбирають у фермерів всю черешню, що встигла. Гроші за продукт обіцяють видати пізніше, але фермери не вірять, що це станеться. Інших варіантів продати знамениту мелітопольську черешню аграрії не мають.
Нагадаємо, мелітопольська черешня офіційно зареєстрована як продукт із географічно захищеною назвою. Проект “Географічні вказівки в Україні” спрямований на розвиток системи ідентифікації продуктів у рамках асоціації із Євросоюзом.
Як повідомляв OBOZREVATEL, росіяни крадуть не лише черешню. Так, в окупованому Криму дешево торгують огірками, вкраденими у Херсонських фермерів. Це овочі нового врожаю, їх продають про “соціальну ціну” 25 рублів (близько 12 грн) за кілограм.
Читайте також
Австралія у жовтні збільшила експорт пшениці на 20%
Kernel не буде виплачувати дивіденди
Цьогорічний Різдвяний стіл обійдеться українцям у 1365 гривень
Ціни на пальмову олію впали на 5,4%, попри зниження прогнозів виробництва, експорт...
На експорті масла Україна за 11 місяців заробила на 16,7% більше
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом