Залежність від російських дешевих добрив становить довгостроковий ризик для фермерів Європи — думка

Європейські виробники добрив стурбовані великим імпортом з росії. За даними Євростату, близько третини імпорту карбаміду до Європейського Союзу припадає на росію, а минулорічні обсяги були близькими до рекордних.
Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на Bloomberg.
«Для Європи існує реальний ризик стати залежною від дешевих російських карбамідних добрив. З погляду європейської продовольчої безпеки це жахливо», — заявив генеральний директор Fertilizers Europe Антуан Ходжа.
Галузева асоціація Fertilizers Europe вважає, що зростання імпорту з росії підриває зусилля з відновлення потужностей, які були призупинені два роки тому.
У 2022 році, в розпал енергетичної кризи, більшу частину виробництва добрив у Європі було зупинено, оскільки вторгнення РФ в Україну обмежило постачання російського газу та збільшило виробничі витрати. Газ є ключовою сировиною для азотних добрив.
Ходжа називає ситуацію «дуже небезпечною» для європейської промисловості, а також довгостроковим ризиком для фермерів континенту.
«Недобре залежати від будь-кого, особливо від росії. І водночас ці гроші підуть на фінансування війни, агресії», — додав Ходжа.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом