Закриття вологи боронуванням в умовах весни 2025 року здебільшого не функціональне – думка

В умовах весни 2025 року закриття вологи в ґрунті для сівби ранніх ярих зернових (овес, ячмінь) і гороху шляхом боронування за інтенсивного наростання температур втрачає свою функціональність, оскільки газоподібні втрати вологи майже припиняються (вологість розриву капілярів) задовго до технічно можливого виїзду техніки в поле.
Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише Михайло Пташнік (ННЦ «Інститут землеробства НААНУ).
За його словами, доцільність такого агрозаходу обмежена й зводиться переважно до вирівнювання та розпушування 0–5 см шару ґрунту. Однак на фоні якісної зяблевої оранки цей захід може замінити традиційну передпосівну культивацію під згадані культури, щоб одразу розпочати сівбу.
Для інших ярих культур (включно з пшеницею ярою) в умовах недостатньої кількості запасів продуктивної вологи, навіть на Заході України, закриття вологи є необхідною складовою цілісної системи передпосівного обробітку ґрунту. Запізнення із закриттям вологи на один день призводить до непродуктивних втрат продуктивної вологи.
Нагадаємо, запаси вологи в ґрунті поповнилися, але подекуди фіксують сильну посуху.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Oлійний сезон 2025/26 — чи повторяться розчарування, очікування та надії минулого ...
На Прикарпатті стартували жнива 2025
Нігерія та Бразилія уклали угоду на $1 млрд для розвитку сільського господарства т...
Експорт кукурудзи у 2025/26 МР зросте на 3 млн тонн, – прогноз УЗА
Пропозиції фуражної пшениці зникають з чорноморських ринків, ціни попиту зросли до...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом