Західноєвропейські фермери очікують збитків від картоплі

Джерело:  AgroTimes
картошка

Через спекотне літо в організації Виробників картоплі Північно-Західної Європи (NEPG) оцінили, що світове виробництво картоплі в зоні NEPG (Франція, Німеччина, Нідерланди та Бельгія) скоротиться на 7-11%. Ціни на картоплю не покривають витрат, що значно виросли через інфляцію та війну в Україні.

Про це повідомляється в пресрелізі NEPG.

Зазначається, що площа під картоплеюу країнах NEPG (ЄС-04) у 2022 році становитиме 510,938 га, що більше на 3,2% у порівнянні з минулим роком і на 1,7% – у порівнянні із середнім показником за 5 років. Нідерландські виробники засадили картоплею на 7,7% га більше, ніж у 2021 році.

Виробництво в цих країнах має коливатися від 20 до 21 млн тонн. Після тривалого та надзвичайно сухого та спекотного літа світове виробництво картоплі скоротилося по всій зоні NEPG. Ситуації відрізняються між країнами та регіонами, причому найбільше постраждали бельгійські та французькі фермери (приблизно на 20% зменшився врожай  бельгійців). Нідерландські виробники постраждали значно менше, особливо ті, що розташовані на північ від великих річок, де було зафіксовано більше опадів. Деякі фермери не зможуть виконати очікувані контракти через низьку врожайність.

Фермери регіону отримали низьку врожайність та значні витрати на зрошення.

Через спеку протягом усього літа є проблеми з якістю та зберіганням врожаю. Бульби сформувалися дрібними.

На відміну від 2018-19 років, коли картопля могла бути завезена з інших частин Європи (тобто, в основному з Польщі), цього сезону картопля не надходитиме з інших країн, хоча потреби переробників значно зросли в останні роки.

Поточні контрактні ціни на 2022-2023 роки були підписані на початку року, вони були прийнятними, але після початку війни і протягом останніх 6 місяців собівартість виробництва різко зросла. Фактичні контрактні ціни не покривають додаткових витрат, з якими стикаються фермери та мають зіткнутися в найближчі тижні та місяці.

Оскільки ринок вільного продажу стабільний на рівні 25 євро/100 кг, то і майбутні ринкові котирування на квітень 2023 року не надто вищі, тому фермери дуже стурбовані своїми доходами від картоплі.

Через значно вищі витрати (електроенергію, дизельне паливо, добрива…) та вищі ризики, пов’язані зі зміною клімату та війною в Україні, деякі фермери, які вирощують картоплю, задаються питанням, що їм садити або сіяти навесні 2023 року. Без гарантій від покупців, виробники картоплі може в кінцевому підсумку вирішити посадити або посіяти більше альтернативних культур.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!