Забороняючи імпорт агропродукції, країни ЄС слідують за Росією, даючи їй небезпечну надію – Зеленський
Президент Володимир Зеленський вважає, що рішення низки країн Східної Європи, що входять до Європейського союзу, заборонити імпорт української сільськогосподарської продукції є “чимось схожим” на дії Росії у її намаганнях заблокувати постачання сільгосппродукції на світовий ринок.
Про це глава держави заявив у вечірньому відеозверненні, коментуючи проведення у п’ятницю телефонної розмови з головою Європейської Ради Шарлем Мішелем.
“Окремо обговорили ситуацію навколо деструктивної, на мою думку, заборони окремими державами ввезення нашої аграрної продукції. Я підкреслюю, що це не лише порушує наявну угоду про асоціацію між Україною та ЄС, але й дає небезпечну надію Кремлю – надію на те, що в нашому спільному європейському домі чиїсь помилкові рішення можуть панувати над спільними інтересами”, – сказав він.
За словами Зеленського, зараз, коли Росія порушує свободу торгівлі й намагається заблокувати постачання аграрної продукції на світовий ринок, “точно не час будь-кому слідувати за державою-злом, робити щось схоже”.
“Треба знайти нормальний, у європейському дусі, конструктивний вихід із цієї ситуації непростої. Таке рішення, яке враховувало б інтереси всіх наших країн і Європи загалом. Ми обговорили з паном Мішелем, як це можна зробити, яке це може бути рішення, і постійно контактуємо з усіма партнерами”, – зазначив президент.
Зазначимо, що раніше у п’ятницю європейський комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс оголосив, що Єврокомісія за результатами переговорів все ж досягла принципової домовленості з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо експорту української агропродукції.
Вирішено запровадити заборону імпорту до ЄС української пшениці, кукурудзи, ріпаку і насіння соняшнику (але не соняшникової олії, як анонсувала польська сторона) при скасуванні вказаними країнами власних односторонніх заходів. Крім того, для постраждалих європейських фермерів буде виділено пакет підтримки у 100 мільйонів євро.
При цьому Зеленський вважає, що продовження безмитного експорту української агропродукції до цих країн було б найкращим виходом, заявляючи, що ті “мають суттєві конкурентні переваги від збільшення українського експорту, а їхнє населення отримує доступ до дешевої та якісної української продукції”.
Читайте також
ПСП «Злагода» додасть до сидеральної суміші озимий горох
Індія. SEA закликає дозволити ф’ючерсну торгівлю сирою пальмовою та соєвою о...
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
На Рівненщині будують потужну молочну ферму
Польща, Франція та Італія прагнуть заблокувати торгову угоду між ЄC і Меркосур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом