За рік аміачна селітра подешевшала на 8 тисяч грн/т

Джерело:  Kurkul.com
удобрения

Ринок добрив в Україні лихоманить вже другий рік. Через повномасштабну війну аграрії відчували дефіцит, поставки ускладнились, ціни подекуди перевищували усі можливі рівні.

Проте за прогнозами експертів український ринок мінеральних добрив повернеться на довоєнний рівень до 2024 року, оскільки споживання добрив відновлюється набагато швидше, ніж очікувалось.

Так, ще наприкінці 2021 р. ціна аміачної селітри OSTCHEM була в межах 28 тис. грн/т. Після початку повномасштабного вторгнення росії досить довгий час вартість добрива не змінювалась.

Проте у квітні 2022 р. через воєнний стан розпочалася консервація найбільшого заводу-виробника добрив в Україні Одеського припортового заводу (ОПЗ).

Згодом розпочались проблеми із поставками, а вже наприкінці серпня 2022 р. через різке подорожчання газу та курсові коливання аміачна селітра подорожчала до 34,8 тис. грн.

У грудні 2022 р. вартість добрива у незалежних трейдерів варіювалась в діапазоні 35,1-37,5 тис. грн/т EXW склад продавця.

Проте вже у лютому 2023 р. через сезонне збільшення попиту та падіння ціни на газ компанія змогла знизити ціни на селітру. Наприкінці лютого її можна було придбати за 28,5 тис. грн/т.

У квітні 2023 р. вартість «королеви мінеральних добрив» — аміачної селітри — було знижено до 20 тис. грн/т.

Влітку вартість добрива коливалась в межах 15-18 тис. грн/т. А вже у вересні рівень цін повернувся до квітневого показника.

Станом на кінець грудня 2023 р. мінеральні добрива OSTCHEM з доставкою до господарства коштували:

  • аміачна селітра — 20,9 тис. грн/т;
  • ВАС — 17,4 тис. грн/т;
  • карбамід — 21,2 тис. грн/т;
  • КАС-32 — 19 тис. грн/т.

Нагадаємо, новий 2024 р. в Україні розпочався з дефіциту аміачної селітри. В грудні 2023 року українські заводи в Черкасах та Рівному виробили лише 59 тис. т продукції.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!