З початку війни Україні вдалося експортувати лише 5,2 мільйона тонн зерна
“Неможливість експорту з України врожаїв минулого та цього року, зменшення площ під озимими та ярими зерновими культурами і далі спричинятиме зростання світових цін на продукти харчування, а наслідки продовольчої кризи внаслідок дій агресора світ буде відчувати ще роками”, – зазначається в повідомленні.
У Комітеті нагадують, що Україна вже багато років бере участь у забезпеченні продовольчої безпеки світу, експортуючи більшу частину врожаю зернових до країн Європи, Азії та Африки.
Депутати констатують, що сьогодні немає можливості знайти альтернативу довоєнним обсягам постачання на світовий ринок продуктів з України та швидко замінити вітчизняне продовольство сільськогосподарською продукцією інших виробників. Це неможливо буде зробити навіть у перспективі найближчих 3-5 років, стверджують у Раді.
“Є країни, які дуже сильно залежать від нашого зерна, – це Єгипет, Ємен, Ліван. Споживачі в країнах, де продовольча криза вже стала помітною, відчувають її подвійний негативний ефект. По-перше, продукція подорожчала, бо світові ціни побили рекорд насамперед через військову агресію росії, а, по-друге, продуктів стало менше, адже в Україні і досі залишаються заблокованими мільйони тонн зерна минулорічного врожаю”, – підкреслюють у Комітеті.
Як повідомляв Укрінформ, наразі в українських портах заблоковані 22 млн тонн збіжжя.
Міністерство аграрної політики та продовольства активно працює над вирішенням питання розблокування експорту зернових культур. Уже понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом