З опадами негусто: Тетяна Адаменко радить використати вологу, яка вже є на полі
![состояние посевов](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2021/11/19121_1.jpg)
Останніми роками фіксується тенденція до зменшення кількості зимових опадів. Крім того, в багатьох випадках зимою почали випадати змішані опади: не тільки сніг, а й мокрий сніг та часом дощ. Таке різноманіття має дуже мало позитивних наслідків як для посівів, так й для гідрологічної ситуації у країні в цілому.
Про це AgroPortal.ua розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.
«Цього року запаси вологи в ґрунтах також нижче бажаного рівня, особливо в південних областях. Це пояснюється знову ж таки дефіцитом опадів як у січні, так і в першій декаді лютого», — пояснює Тетяна Адаменко.
Вона прогнозує невеликі опади 17-18 лютого та в кінці місяця в північно-західній та північно-східних областях, а Південь і Схід можуть залишитись взагалі без опадів.
«Таким чином, нові посіви краще планувати раніше, поки є накопичена волога, а холодний період 2021-2022 рр. — теплий», — радить Тетяна Адаменко.
Вона додає, що в порівнянні з середніми багаторічними показниками, цього року ми випереджаємо прихід календарної весни майже на місяць. Але дуже теплого березня краще не бажати, оскільки певна кількість холоду завжди повернеться заморозками якщо не в квітні, то в травні.
Читайте також
Спостерігається різке зростання акцій українських агрохолдингів на Варшавській фон...
Туреччина скоротила імпорт пшениці майже вдвічі
В Україні стрімко подорожчала ВРХ
Китай відкладає імпорт 600 тис. т пшениці через надлишок внутрішніх запасів
Агрокліматичні умови поточного тижня не сприяли розвитку хвороб та шкідників озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом