З новим скоростиглим сортом озимого ріпаку Китай вирішує проблему рисової сівозміни на півдні країни та імпортозаміщення рослинних олій

Наразі залежність Китаю від імпортної харчової олії досягає 70%, а джерела імпорту сильно сконцентровані, що створює ризики для безпеки поставок. Ріпак є найбільшою олійною культурою Китаю і в Документі № 1 Центрального Уряду КНР неодноразово вказувалися заходи щодо розширення посівів цієї культури. Басейн річки Янцзи та південні райони вирощування двосезонного рису багаті на світлові та температурні ресурси. Використання періоду зимового простою рисових полів для посадки ріпаку з коротким вегетаційним періодом та розвиток багатоврожайних систем для виробництва рисової та ріпакової олії визнаються важливими способами збільшення поставок зерна та олії.
23 квітня з Національної польової наради з комплексних моделей технології великомасштабного підвищення врожайності ріпаку та з Наради з просування основних завдань Китайської академії сільськогосподарських наук надійшли новини про те, що на демонстраційному полі площею 400 га триврожайної системи «рис-рис-ріпак» у Суйчуїмяні «Чжун’ю Цзао (Ранній) № 1», виведений групою академіка Ван Ханьчжуна з Науково-дослідного інституту олійних культур Китайської академії сільськогосподарських наук, досягнув прориву в урожайності. Після оцінки на місці експертами, організованої Центром поширення сільськогосподарських технологій провінції Цзянсі, врожайність механічного збирання з му (му=0,06 га) досягла 177,65 кг, побивши рекорд з урожайності ріпаку з одного му в рамках моделі триврожайної системи посіву в Китаї. Про це повідомляє китайський Національний центр розповсюдження сільськогосподарських технологій.
Заступник директора Науково-дослідного інституту олійних культур Китайської академії сільськогосподарських наук Ван Сіньфа повідомив, що в даний час у Китаї спостерігається брак нових сортів ріпаку з коротким вегетаційним періодом і високою врожайністю, ступінь механізації в рамках моделі багаторазового дозрівання низький, а суперечність між вегетацією. термін дозрівання є помітним. Вегетаційний період в основному становить понад 180 днів, що ускладнює збирання врожаю наприкінці квітня, а врожайність, як правило, невисока, що ускладнює гарантію отримання прибутку.
Традиційні сорти ріпаку мають тривалий вегетаційний період та погано піддаються адаптації до сівозміни в районах двосезонного вирощування рису на півдні, внаслідок чого взимку велика кількість парових полів простоює. «Чжун’ю Ранній № 1» дозріває лише за 170 днів і може досягти впорядкованого зв’язку між культурами «рис-рис-ріпак» на південь від 27 градусів північної широти, що еквівалентно «витягуванню» сезону зростання озимих культур. Цей сорт успішно вирішив проблему сівозміни, яка протягом багатьох років переслідувала райони вирощування рису на півдні країни.
З 2023 року «Чжун’ю Цзао № 1» демонструється та просувається в основних провінціях-виробниках ріпаку у басейні річки Янцзи та південних регіонах, включаючи Цзянсі, Хунань, Хубей, Гуансі, Фуцзянь та Юньнань. На всіх демонстраційних ділянках був досягнутий плавний перехід до моделі сівозміни «рис-рис-ріпак», а врожайність з му сорту «Чжун’ю Цзао № 1» виявилася на 6,46% вище, ніж у контрольного сорту, вміст олії досягло 44,37%, а вихід олії з му збільшився на 15, селекції «раннє дозрівання, висока врожайність та високий вміст олії».
Ма Ні, науковий співробітник Науково-дослідного інституту олійних культур Китайської академії сільськогосподарських наук, розповів, що технологія, основою якої є сорт «Чжун’ю Ранній № 1», поєднує передові виробничі технології, такі як високощільний і точний посів для отримання повноцінних сходів після одного посіву, наукове управління поливом та чотири профілактики» в період цвітіння для підвищення стійкості до несприятливих факторів та стабілізації врожайності, а також збирання врожаю із зменшенням механічних втрат. Протягом трьох років поспіль на дему-частках досягаються рекордні показники врожайності.
Міністерство сільського господарства та сільських справ КНР включило сорт «Чжун’ю цзао № 1» до національного каталогу просування кращих сортів сільськогосподарських культур 2025 року. Завдяки широкомасштабному просуванню сортів з коротким періодом зростання, таких як «Чжун’ю Цзао № 1», колишні зимові бездіяльні поля будуть перетворені. Підраховано, що в Кітан є 60 мільйонів залежних земель, які можна освоювати і використовувати взимку. Виходячи з продуктивності 150 кілограмів з му та вмісту олії 44%, щорічно можна виробляти 3,96 мільйона тонн високоякісної ріппакової олії, що збільшить рівень самозабезпеченості країни харчовою олією з 33,6% до 43%, що еквівалентно 30%-ному.
Читайте також
Прибуток Bunge у першому кварталі впав до мінімуму за останні 5 років
Мінагрополітики моніторить бізнес на відповідність критеріям критичності
Угода з Індією підвищить попит на пивоварний ячмінь у Великій Британії
Закупівельні ціни на соняшник в Україні залишаються стабільними, незважаючи на зни...
Україна у 2024 році експортувала до ЄС агропродукції на 4,4 млрд євро
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом