Юристи розповіли про ризики для агропідприємств після скасування Господарського кодексу
Законопроєкт №6013, що передбачає скасування Господарського кодексу України, набуде чинності через пів року після його оприлюднення. Він зобов’язує власників заборонених форм бізнесу, зокрема приватних сільськогосподарських підприємств і дочірніх компаній, протягом трьох років здійснити реорганізацію або ліквідацію. Про це розповіла партнерка Юридичної групи LCF Ірина Кобець.
Юристи зазначають, що процес трансформації є складним і включає переоформлення установчих документів, інвентаризацію активів, створення передавальних актів і комунікацію з кредиторами. До завершення цього процесу підприємства працюватимуть за своїми статутами, але у випадку неврегульованих питань їхня діяльність регулюватиметься Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
«Якщо власники не встигнуть ухвалити рішення про реорганізацію до завершення перехідного періоду, їхні підприємства автоматично почнуть діяти за правилами, що регулюють діяльність товариств з обмеженою відповідальністю. Усі статутні положення, які суперечать цьому закону, стануть недійсними», — наголошує Кобець.
Юридична невизначеність, спричинена відсутністю чіткої правової бази, може ускладнити відносини з контрагентами та поставити під питання доступ компаній до банківських кредитів і програм підтримки. Інвестори й фінансові установи можуть розглядати підприємства, що перебувають у процесі реорганізації, як підвищено ризикові.
«Аудит, чітка стратегія й оперативність у реалізації змін допоможуть уникнути юридичних і фінансових ризиків, зберегти довіру партнерів і забезпечити стабільну діяльність», — наголошують у Юридичній групі LCF.
Закон передбачає, що після завершення перехідного періоду компанії, які не виконали вимоги, автоматично перейдуть до нової моделі діяльності, встановленої законодавством.
Читайте також
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
“Укрферрі” запустила поромне сполучення Варна – Батумі
Право фермерів Мексики на безкоштовні добрива закріпили у Конституції
У ТАС Агро подвоїли площі під ріпаком, культура стала ключовою для холдингу
Панама подала скаргу в ООН через намагання Трампа відібрати Панамський канал
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом